Zasady i warunki rezerwacji

Pobierz warunki rezerwacji

Roan Camping Holidays jest nazwą handlową firmy Roan Camping Holidays BV, której przedstawicielem w Polsce jest Camping Plus sp. z o.o. 


Fundusz Gwarancyjny SGR

Roan Camping Holidays jest członkiem holenderskiego funduszu gwarancyjnego SGR, co oznacza całkowite zabezpieczenie zapłaconej kwoty. Rezerwacja campingów opublikowanych na tej stronie jest objęta gwarancją SGR. Niniejsza gwarancja oznacza, że konsument ma pewność, iż wpłacone przez niego pieniądze na poczet rezerwacji zostaną zwrócone, jeśli druga strona nie będzie w stanie zrealizować uzgodnionego świadczenia z powodu niewypłacalności firmy. Od 1 lutego 2021 r. fundusz gwarancyjny SGR wprowadzi obowiązkową składkę w wysokości 10 EUR od rezerwacji (tylko w przypadku rezerwacji o wartości 150 EUR lub więcej). Kwota ta zostanie pobrana przez Roan Camping Holidays od każdej rezerwacji i przekazana do SGR.


1. Płatności 

Rezerwacje na sezon 2021 

Dokonując rezerwacji do 28 lutego 2021, klient był zobowiązany do wpłacenia w ciągu 5 dni od potwierdzenia rezerwacji zaliczki w wysokości 399 PLN. Dokonując rezerwacji od 1 marca 2021, klient jest zobowiązany do wpłacenia w ciągu 5 dni od potwierdzenia rezerwacji zaliczki w wysokości 35% wartości pobytu. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 8 tygodni przed wyjazdem. W przypadku klientów, których zarezerwowany pobyt ma miejsce od marca do czerwca pozostałą kwotę należy wpłacić dopiero na 4 tygodnie przed wyjazdem.

Pełna opłata za wczasy powinna zostać wniesiona niezwłocznie, jeśli rezerwacja została zrobiona na 8 lub mniej tygodni przed wyjazdem.

Jeżeli płatność nie zostanie dokonana w podanym na potwierdzeniu rezerwacji terminie, Roan zastrzega sobie prawo do odwołania rezerwacji, a klient jest odpowiedzialny za poniesienie kosztów anulowania rezerwacji zgodnie z zapisami w punkcie 2. Rezygnacja.

Rezerwacje na sezon 2022

Dokonując rezerwacji na sezon 2022 do 30 września 2021, klient jest zobowiązany do wpłacenia w ciągu 5 dni od potwierdzenia rezerwacji zaliczki w wysokości 399 PLN.  Pozostałą kwotę należy wpłacić na 8 tygodni przed wyjazdem.

Jeżeli płatność nie zostanie dokonana w podanym na potwierdzeniu rezerwacji terminie, Roan zastrzega sobie prawo do odwołania rezerwacji, a klient jest odpowiedzialny za poniesienie kosztów anulowania rezerwacji zgodnie z zapisami w punkcie 2. Rezygnacja.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli wakacje nie będą mogły odbyć się z powodu rządowych regulacji dotyczących podróży do miejsca docelowego, gwarantujemy, że klient otrzyma zwrot pełnej wpłaconej nam kwoty. Oczywiście klient może również zdecydować się na zmianę miejsca wakacji lub otrzymanie vouchera.2. Rezygnacja

Rezerwacje na sezon 2021

Klient ma prawo do anulacji rezerwacji w każdej chwili. Rezygnacja musi być złożona przez klienta pisemnie. Datą rezygnacji jest dzień jej otrzymania przez Roan. Po otrzymaniu pisemnej rezygnacji, oprócz ew. wykupionych kosztów ubezpieczenia od rezygnacji i obowiązkowej składki SGR w wysokości 10 EUR, Roan obciąży klienta także kosztami, wynikającymi z adekwatnych, poniesionych przez Roan kosztów związanych z przygotowaniem pobytu, nawet jeśli została wpłacona tylko zaliczka w wysokości 399 PLN. Koszty te, w zależności od terminu anulacji rezerwacji, wynoszą:

 • bezpłatne anulowanie rezerwacji do 31 marca danego roku, w którym odbywa się wyjazd*. W przypadku rezygnacji klient otrzyma oczywiście zwrot depozytu;
 • 35% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 1 kwietnia do 28 dni przed wyjazdem; 
 • 40% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 28 dnia do 21 dni przed wyjazdem;
 • 50% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 21 dnia do 14 dni przed wyjazdem;
 • 75% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 14 dnia do 5 dni przed wyjazdem;
 • 90% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 5 dnia do 1 dnia przed wyjazdem;
 • 100% kwoty przy rezygnacji w dniu wyjazdu lub później.

* nie dotyczy rezerwacji opłaconych Korona Voucherem oraz rezerwacji przeniesionych z sezonu 2020 na sezon 2021. 

W przypadku rezygnacji, wszelkie już dokonane płatności nie mogą być przeniesione na poczet innych rezerwacji w tym samym lub kolejnych sezonach.

Rezerwacje na sezon 2022

Klient ma prawo do anulacji rezerwacji w każdej chwili. Rezygnacja musi być złożona przez klienta pisemnie. Datą rezygnacji jest dzień jej otrzymania przez Roan. Po otrzymaniu pisemnej rezygnacji, oprócz ew. wykupionych kosztów ubezpieczenia od rezygnacji i obowiązkowej składki SGR w wysokości 10 EUR, Roan obciąży klienta także kosztami, wynikającymi z adekwatnych, poniesionych przez Roan kosztów związanych z przygotowaniem pobytu, nawet jeśli została wpłacona tylko zaliczka w wysokości 399 PLN. Koszty te, w zależności od terminu anulacji rezerwacji, wynoszą:

 • bezpłatne anulowanie rezerwacji do 31 stycznia danego roku, w którym odbywa się wyjazd. W przypadku rezygnacji klient otrzyma oczywiście zwrot depozytu z wyjątkiem obowiązkowej składki SGR w wysokości 10 €;
 • 35% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 1 lutego do 28 dni przed wyjazdem; 
 • 40% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 28 dnia do 21 dni przed wyjazdem;
 • 50% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 21 dnia do 14 dni przed wyjazdem;
 • 75% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 14 dnia do 5 dni przed wyjazdem;
 • 90% pełnej ceny za pobyt przy rezygnacji od 5 dnia do 1 dnia przed wyjazdem;
 • 100% kwoty przy rezygnacji w dniu wyjazdu lub później.

W przypadku rezygnacji, wszelkie już dokonane płatności nie mogą być przeniesione na poczet innych rezerwacji w tym samym lub kolejnych sezonach.


3. Rabaty, oferty specjalne i last minute

Nocami gratisowymi są zawsze najtańsze noce. 

Zniżki nie obejmują dodatków.

Klient nie ma prawa domagać się zwrotu pieniędzy lub udzielenia rabatu, jeśli w późniejszym terminie na wcześniej zarezerwowane wakacje wystawiona zostanie oferta specjalna lub udzielony rabat. 


4. Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli wakacje nie będą mogły odbyć się z powodu rządowych regulacji dotyczących podróży do miejsca docelowego, gwarantujemy, że klient otrzyma zwrot pełnej wpłaconej nam kwoty. Oczywiście klient może również zdecydować się na zmianę miejsca wakacji lub otrzymanie vouchera.


5. Wczesna rezerwacja 2021

Klient może zmienić i anulować rezerwację bezpłatnie do 31 marca 2021 r*. Jeśli rezerwacja zostanie zmieniona, zachowamy ceny obowiązujące w dacie jej pierwotnej rezerwacji. Cena za wczesną rezerwację nie oznacza gwarancji najniższej oferowanej w trakcie sezonu ceny. Roan zastrzega sobie prawo do zmiany cen, które mogą zmieniać się codziennie. Jeśli za wakacje w sezonie 2021 dokonano zapłaty Korona Voucherem i rezerwacja zostanie anulowana, obowiązują warunki Korona Vouchera.

* nie dotyczy rezerwacji opłaconych Korona Voucherem oraz rezerwacji przeniesionych z sezonu 2020 na sezon 2021.


6. Co się stanie jeśli zmieniliśmy rezerwację wakacji z sezonu 2020 na 2021 i jednak zdecydujemy się na jej odwołanie?

Anulacja wakacji 2021 do 31 marca jest bezpłatna. W tym przypadku, zostanie jednak naliczona opłata 30% za anulację skasowanych wakacji, które miały odbyć się w 2020 roku. Jeśli anulujecie wakacje 1 kwietnia 2021 roku lub później, obowiązywać będą standardowe warunki anulowania, które można znaleźć na naszej stronie w warunkach rezerwacji.


7. Korona Voucher

Jeśli z powodu zagrożenia koronawirusem Wasze wakacje zostały przez nas anulowane, w zamian otrzymaliście od nas voucher na kolejne wakacje z oferty Roan Camping Holidays i Go4Camp o równowartości wpłaconej kwoty.  Voucher ważny jest przez 1 rok od daty wystawienia i może być wykorzystany na dowolne wakacje w sezonie 2020 lub 2021. Jeśli Wasz voucher został wystawiony 1 kwietnia, to do 1 kwietnia 2021 macie czas na dokonanie rezerwacji z oferty Roan Camping Holidays i Go4Camp. Urlop musi mieć miejsce przed 31 grudnia 2021 roku.


8. Zmiany rezerwacji dokonane przez klienta od 1 kwietnia 2021 r.

W przypadku wszelkich zmian powodujących, że cena wakacji po zmianie pozostanie taka sama bądź będzie wyższa, nie są pobierane żadne opłaty (oprócz tych wynikających z cennika). Jeśli dokonanie takiej zmiany będzie możliwe, zostanie to potwierdzone pisemnie. W przypadku zmiany rezerwacji obowiązują ceny z dnia dokonania rezerwacji. Natomiast, za zmianę rezerwacji powodującą, że cena wakacji będzie niższa, klient nie otrzyma zwrotu różnicy. System rezerwacji Roan jest skonfigurowany w sposób zapewniający jak najbardziej efektywną sprzedaż, co oznacza, iż nie zawsze istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia pobytu. W takim przypadku należy zarezerwować zakwaterowanie na wcześniej określony czas.  Jeśli zmiana spowoduje zwolnienie zakwaterowania, za skrócony okres klient może zostać obciążony pełną kwotą. Dziękujemy za zrozumienie. Rezerwacja może również zostać przedłużona w trakcie pobytu na campingu, pod warunkiem, że zakwaterowanie będzie dostępne. W tym przypadku trzeba uiścić dodatkową opłatę naszemu pracownikowi na miejscu. Ponadto w takim przypadku nie obowiązują żadne promocje oraz inne, specjalne oferty oferowane w danym momencie.

UWAGA: Zmiana rezerwacji możliwa jest tylko w ramach tego samego sezonu (zmiana na inny sezon nie jest możliwa).


9. Dokumenty i voucher podróżny

Klient jest odpowiedzialny za posiadanie ważnych dokumentów tożsamości (również dla dzieci), które są wymagane w miejscu przeznaczenia oraz w trakcie podróży. Roan nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, jakie mogą wyniknąć z braku odpowiednich dokumentów w trakcie podróży i pobytu. 

Po otrzymaniu pełnej wpłaty za pobyt, na 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, na podany podczas rezerwacji adres email zostanie wyslany voucher podróżny. Dokument ten należy wydrukować i zabrać ze sobą na camping. Prosimy sprawdzić czy wszystkie dane na dokumencie są prawidłowe. Pokazanie dokumentu podróżnego na telefonie lub tablecie nie jest akceptowane na wszystkich campingach. 

Wstęp na camping i/lub zakwaterowania może zostać odmówiony bez ważnych dokumentów podróżnych (voucher, dowód osobisty/paszport).


10. Dostępność zakwaterowania

Namiot lub mobile home dostępny jest w dniu przyjazdu od godz. 17:00 (w przypadku pobytów w namiocie na campingach w Holandii, zameldowanie możliwe jest od godz. 16:00). W dniu wyjazdu zakwaterowanie należy opuścić nie później niż o godz. 10:00. Nie zwracamy kosztów za niewykorzystane noclegi, jeżeli przyjedziecie Państwo później lub wcześniej wyjedziecie i zastrzegamy sobie prawo do odsprzedaży wolnego zakwaterowania. 

Może się zdarzyć, że z przyczyn od nas niezależnych nie będziemy mogli zapewnić Państwu zarezerwowanego rodzaju zakwaterowania. W takim przypadku, jeśli będzie to możliwe, zaproponujemy Państwu rozwiązania alternatywne, bez żadnych dodatkowych opłat. Jeśli klient nie będzie chciał skorzystać z zaproponowanej oferty, otrzyma zwrot pełnej kwoty za wakacje. Roan Camping Holidays nie będzie wówczas zobowiązany do wypłaty odszkodowania za jakiekolwiek szkody.

Klient w dniu przyjazdu na camping zobowiązany jest do zapłaty opłaty klimatycznej oraz depozytu za zakwaterowanie, który wynosi 100 EUR. Prosimy o płatność bezgotówkową. Jeśli nie będzie to możliwe, oczywiście płatność gotówką także będzie możliwa. Jeśli w dniu wyjazdu grill nie będzie wyczyszony to w takim przypadku będziemy zmuszeni zatrzymać 25 EUR z wpłaconej kaucji.


11. Sprzątanie końcowe

Na wybranych campingach istnieje możliwość wykupienia usługi sprzątania końcowego. Koszt sprzątania za mobile home'y i namioty typu Lodge Woody wynosi od 253 PLN, a za namioty z gazebo oraz namioty Lodge Holiday od 184 PLN. Wykupując usługę sprzątania końcowego prosimy o zabranie przed wyjazdem jedzenia z lodówki i szafek, wyrzucenie śmieci, pozmywanie oraz pochowanie naczyń, a także wyczyszczenie grilla.


12. Obowiązkowe sprzątanie końcowe

W sezonie 2021 lista campingów, na których obowiązkowa jest opłata za sprzątanie końcowe jest następująca:  Altomincio Family Park, Bella Italia, Ca'Savio, De Schatberg, Le Domaine du Clarys - Le Clarys Plage, Le Val de Bonnal, Les Sablons, Eden, Etruria, La Chapelle, La Masia, Le Capanne, La Sirène, Le Ranc Davaine, Les Méditerranées Beach Garden, Marina di Venezia, Norcenni Girasole, Park Albatros, Park Delle Rose, Pra'delle Torri, Piantelle, San Francesco, San Vito Cisano, Sant Angelo, Spiaggia e Mare, Tahiti, Terme Catez i Villaggio Europa. Koszt sprzątania wynosi od 285 PLN za wszystkie rodzaje mobile home'ów i namioty Lodge Woody oraz od 210 PLN za namioty z gazebo i namioty Lodge Holiday. Na campingach Union Lido, Mediterraneo i Playa Montroig obowiązkowe sprzątanie końcowe kosztuje od 260 PLN. Opłata ta pobierana jest w momencie dokonywania rezerwacji.


13. Zakwaterowanie

Ceny przedstawione na naszej stronie internetowej dotyczą pobytu dla 4 osób. Za każdą kolejną osobę pobierana jest następująca opłata:

• 5. osoba + 13 PLN za noc
• 6. osoba + 17 PLN za noc
• 7. osoba + 22 PLN za noc;

Uwaga: na campingach Bijela Uvala i Zelena Laguna opłata za 6 osobę wynosi 35 PLN za noc, na campingach: Bijela Uvala, Zelena Laguna, Mediterraneo, Les Sablons, Portofelice i Marina di Venezia opłata za 7 osobę wynosi 43 PLN za noc. Na Union Lido opłata za 7 osobę pobierana jest na miejscu. Camping Pra delle Torri pobiera dodatkową opłatę za 6 osobę, którą należy uiścić w recepcji campingu. Wysokość tej opłaty może ulec zmianie. Dzieci do 2 lat są zwolnione z dodatkowej opłaty. Opłata za dzieci od 3 lat i dorosłych wynosi od 4 do 12 EUR za noc, w zależności od terminu.

Goście są zobowiązani do korzystania i dbania o zakwaterowanie z należytą starannością i zgodnie z jego przeznaczeniem. 

Namioty i mobile home’y mogą różnić się od siebie wystrojem i wyglądem. 
Stanowiska, na których postawione są namioty i mobile home’y mogą również różnić się między sobą kształtem i wielkością, nawet na tym samym campingu. 
Przy niektórych namiotach nie ma możliwości postawienia gazebo.

Zastrzegamy sobie prawo do dochodzenia odszkodowania od naszych gości za jakiekolwiek straty i/lub szkody wyrządzone w zakwaterowaniu. Wszelkie straty i/lub szkody muszą być zgłoszone natychmiast naszemu przedstawicielowi na campingu. Powstałe uszkodzenia zostaną naprawione tak szybko, jak będzie to możliwe. 

Maksymalna dozwolona liczba osób w naszych zakwaterowaniach:

namiot – 6 osób
mobile home 2 sypialnie – 6 osób
mobile home 3 sypialnie – 7 osób

Dla Państwa wygody, zalecamy zakwaterowanie maksymalnie do pięciu osób w namiotach i w 2-sypialnianych mobile home’ach oraz nie więcej niż sześciu osób w mobile home’ach 3-sypialnianych. 
 

Na niektórych campingach dozwolona maks. liczba osób w zakwaterowaniu jest mniejsza. Szczegóły można znaleźć w informacjach ogólnych opisujących zakwaterowanie na danym campingu. Należy przestrzegać maksymalnej dozwolonej liczby osób i podczas rezerwacji podać wszystkich uczestników wyjazdu. W przeciwnym wypadku wstęp na camping/do zakwaterowania może nie być możliwy. Nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności.


Nie zawsze istnieje możliwość zaparkowania samochodu obok swojego zakwaterowania. W takim przypadku należy parkować samochód w wyznaczonych miejscach na campingu. Bezpłatny parking obejmuje jeden samochód. W przypadku, gdy dwie rodziny zakwaterowane są w jednym mobile home’ie lub namiocie, a podróżują dwoma samochodami, nie gwarantujemy miejsca na drugi samochód na campingu. Parkowanie drugiego samochodu klient organizuje  na własne ryzyko i na własny koszt.

Podczas deszczu może zdarzyć się, że telewizja satelitarna nie będzie działać. Na nowych campingach w naszej ofercie nie zawsze są nowe zakwaterowania.14. Pobyt z psem

Zwierzęta są akceptowane tylko w naszych namiotach z gazebo i namiotach Lodge Holiday (nie na wszystkich campingach) oraz na campingu Domaine de la Yole w domkach typu Cinsault. Jeśli klient przyjedzie z pupilem na camping lub do zakwaterowania, w którym zwierzęta nie są akceptowane, organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wstępu na camping lub do zakwaterowania. Zawsze należy mieć ze sobą świadectwo szczepień swojego zwierzęcia, aby można było je okazać (na życzenie) na campingu. Na campingach Etruria i Le Capanne opłata za psa pobierana jest na miejscu (stawka uzależniona jest od terminu pobytu).

Prosimy pamiętać, że psy muszą być zgłoszone do rezerwacji, widnieć na otrzymanych od nas dokumentach oraz że mogą przebywać tylko na tych campingach i w zakwaterowaniach, gdzie jest to dozwolone (za dodatkową opłatą).15. Kilka zasad ogólnych

Organizator nie dopuszcza pobytu osób poniżej 23 roku życia, chyba że podróżują one w towarzystwie osób starszych. 

Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy rezerwacji, szczególnie grupom, bez podania przyczyny. Rezerwacje grupowe mogą być dokonywane wyłącznie przez telefon. Rezerwacja zostanie przyjęta lub nie, w zależności od wybranego campingu, składu i wieku osób w grupie. 

Roan nie ponosi żadnej odpowiedzialności za utratę, kradzież, zniszczenie lub uszkodzenie mienia osób korzystających z zakwaterowania świadczonego przez touroperatora. Goście korzystający z sejfów oferowanych przez camping, robią to na własne ryzyko i Roan nie ponosi odpowiedzialności za kradzież lub uszkodzenie tych sejfów / zamykanych szafek. 

Każdy, kto korzysta z zakwaterowania Roan jest zobowiązany do przestrzegania zasad postępowania, określonych przez właściciela campingu. W przypadku naruszenia tych zasad, zarówno Roan jak i właściciel campingu zastrzega sobie prawo do odmowy wstępu na camping lub do zakwaterowania.

Poza sezonem (wiosna i jesień), niektóre obiekty, takie jak baseny czy sklepy mogą być zamknięte lub otwarte w krótszym czasie.

Na niektórych campingach wymagane są czepki kąpielowe oraz tradycyjne kąpielówki. 


16. Możliwe dodatkowe opłaty

Po przyjeździe na camping pobierany jest podatek turystyczny. Wynosi on od 0,50 do 1 EUR za osobę za dzień. Dzieci zazwyczaj - za darmo lub za pół ceny (camping Terme Catez pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1,25–2,50 EUR za dzień za dzieci w wieku 6 lat i starsze).

Na niektórych campingach w Chorwacji (m.in. Porto Sole, Vestar, Polari, Krk, Belvedere Trogir, Solaris Beach Resort i Zaton Holiday Resort) należy uiścić tzw. opłatę rejestracyjną w wysokości +/- 1 EUR za osobę (za cały pobyt, nie za dzień). Dodatkowe opłaty mogą być także naliczane w Holandii. Opłata za  wodę i energię elektryczną nie jest wliczona do ceny pobytu na następujących campingach: Roompot Beach Resort, Hunzedal, Bospark Lunsbergen, Callassande i Kijkduin. W przypadku tych campingów koszty podatków lokalnych należy uiścić w momencie dokonywania rezerwacji (podatki lokalne obejmują opłatę klimatyczną, gaz, energię elektryczną i odpady).


----------------------------------------

Nasz katalog oraz strona internetowa zostały przygotowane z najwyższą starannością w oparciu o informacje dostępne we wrześniu 2020 roku. Nie możemy przyjąć odpowiedzialności za jakiekolwiek późniejsze zmiany. Nie przyjmujemy również odpowiedzialności za nieprzewidziane okoliczności, takie jak warunki pogodowe, prace budowlane na terenie campingu, szkodniki i owady, hałas, funkcjonowanie urządzeń na campingu (np. basenów lub WiFi) oraz innych okoliczności, za które odpowiedzialny jest właściciel campingu. 
Za niektóre atrakcje/udogodnienia (np. tenis) pobierana jest opłata na campingu.
Fotografie i rysunki pokazane w katalogu i na stronie internetowej mają służyć ogólnemu opisowi campingu i/lub zakwaterowania. 

Wszelkie sprawy nie objęte niniejszymi warunkami zostaną przekazane do Zarządu, który podejmuje decyzje o odpowiednim kierunku działania.

Preferencje

Jeśli macie życzenia odnośnie położenia zakwaterowania (np. w cieniu, jak najbliżej basenów itp.) możecie je zgłosić w trakcie dokonywania rezerwacji. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa prośbę, jednakże nie możemy tego zagwarantować. Wyjątek stanowi dodatkowo płatna preferencja typu “zakwaterowania sąsiadujące” lub "gwarancja wybranego stanowiska" (dodatkowo płatne). 

Należy pamiętać, iż “zakwaterowania sąsiadujące” oznacza położenie zakwaterowań obok siebie, naprzeciw siebie, tyłem do siebie lub przeciwlegle do siebie itp. Innymi słowy, nie powinno być żadnego zakwaterowania pomiędzy Państwem i drugą rodziną. Preferencja ta dostępna jest tylko na wybranych campingach i w przypadku rezerwacji zakwaterowania tego samego typu w dokładnie tym samym terminie (dozwolona maksymalna ilość to 3 zakwaterowania). Opłata w wysokości od 138 PLN pobierana jest od każdej rezerwacji. W wyjątkowych przypadkach możemy nie być w stanie spełnić tej gwarancji. W takiej sytuacji otrzymasz do 120 EUR zwrotu za każde zakwaterowanie. 

Gwarancja wybranego stanowiska dostępna jest tylko na niektórych campingach. Wykupując gwarancję wybranego stanowiska w cenie od 230 PLN, macie pewność, że rezerwujecie zakwaterowanie położone w miejscu, które sami wybraliście. Na stronie danego campingu można sprawdzić czy taka opcja jest dostępna. Gwarancję wybranego stanowiska można rezerwować tylko do 28 lutego 2021 i nie ma możliwości połączenia jej z gwarancją zakwaterowania sąsiadującego. Możliwa jest tylko w przypadku rezerwacji mobile home'ów. W wyjątkowych przypadkach możemy nie być w stanie spełnić tej gwarancji. W takiej sytuacji otrzymasz zwrot wpłaconej kwoty za tę gwarancję plus do 100 EUR za każde zakwaterowanie. 

Błędy i zaniechania

Błędy i zaniechania na naszej stronie internetowej/katalogu nie mają charakteru wiążącego. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany wszelkich błędów, które mogły wystąpić.

Reklamacje

Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nie mieli Państwo powodów do składania reklamacji. Jednakże, pomimo naszych wysiłków, jeśli znajdzie się powód do złożenia uzasadnionej reklamacji, prosimy zwrócić się do naszego przedstawiciela na campingu i złożyć u niego wstępną reklamację. Na miejscu podjęte zostaną wysiłki, aby rozwiązać istniejący problem. Jeśli w dalszym ciągu nie będą Państwo zadowoleni z rozwiązania, to prosimy o ponowny niezwłoczny kontakt z przedstawicielem na campingu i sporządzenie raportu, który koniecznie musi być podpisany przez Klienta oraz naszego przedstawiciela. 

Aby reklamacja została wniesiona skutecznie należy ją przesłać do biura, w którym dokonywano rezerwacji w formie pisemnej wraz podpisanym raportem, nie później niż w ciągu 30 dni od zakończenia pobytu. 

Ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie od rezygnacji

Dzięki współpracy z firmą ERGO, już teraz umożliwiamy wszystkim naszym Klientom, którzy zarezerwowali wakacje z firmą Roan, zakup ubezpieczenia w prosty i wygodny sposób online! 

Szczegóły znajdują się tutaj: https://campingplus.pl/ubezpieczenia

Wpisując swój nr rezerwacji w odpowiednim polu (podany na potwierdzeniu rezerwacji), system wyświetli  Wam możliwe do wykupienia pakiety wraz z ich opisem i podaniem stawek.

Szczególnie zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży, dzięki któremu, jeśli z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku nie będziecie mogli wyruszyć w zaplanowaną podróż lub będziecie musieli skrócić pobyt z podobnych powodów, ERGO zwróci Wam do 80% poniesionych kosztów.

Wnioski końcowe

Proszę mieć na uwadze, że wakacje oferowane przez naszą firmę, pomimo iż są to luksusowe obiekty i komfortowe zakwaterowania, odbywają się na campingu, gdzie kontakt z naturą (np. warunki atmosferyczne czy owady) jest na pewno bliższy niż w przypadku innych form zakwaterowania.
Uprzejmie informujemy - zwłaszcza osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z tej formy wypoczynku - że nasze campingi są zazwyczaj w pełni obłożone w lipcu i sierpniu. Jeśli Waszymi priorytetami są cisza, spokój i prywatność, zalecamy, aby unikać pobytu w  tych miesiącach lub wybierać mniejsze ośrodki. Urlop za granicą oznacza także pobyt wśród ludzi, którzy reprezentują różne kultury i zwyczaje, a także różne normy i wartości. Przykładowo siesta w krajach na południu Europy jest ogólnie przyjętą normą, podczas której baseny i bramy na camping są zamknięte. 
Należy pamiętać, że prędkość WiFi w krajach śródziemnomorskich może być wolniejsza niż ta, którą posiadacie Państwo w domu. Należy również pamiętać, że na wielu campingach klimatyzacja działa tylko przez włożenie klucza do mobile home'u. Jesteście również odpowiedzialni za wszelkie wymagane szczepienia.
Są to bardzo ważne czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze wczasów.