Campingi Jura

Campingi Jura

Jura jest wspaniałym regionem obfitującym w piękne górskie szczyty, ogromne lasy i oszałamiające wodospady. Jeśli jesteście wielbicielami dziewiczej natury musicie zarezerwować pobyt w Jurze, w centralnej Francji. Jeśli lubicie być aktywni, rejon ten oferuje niekończące się możliwości spędzenia wolnego czasu, jak na przykład piesze i rowerowe wycieczki. Dzięki wakacjom w rejonie Jury doświadczycie prawdziwej Francji.

1 camping znaleziony w: Jura

Pokaż mapę
Przegląd basenu kempingu Roan de Bonnal.
Le Val de Bonnal

Francja - Środkowa Francja - Jura - Rougemont

 • Kompleks basenów ze zjeżdżalniami i wodnym placem zabaw
 • Mobile home'y usytuowane w przestronnych ogródkach
 • 4 jeziora na campingu idealne do uprawiania sportów
8.3

Mobile home'y

(3 do wyboru)
sob. 15 cze - sob. 22 cze
od 2 184,50 

Nasze campingi w Jurze

Proponujemy kemping w Jurze. Camping Le Val de Bonnal dysponuje pięknym basenem ze zjeżdżalniami oraz kąpieliskiem z plażą.

Nasze zakwaterowanie

Na naszych campingach w Jurze oferujemy różne zakwaterowania. A wśród nich mobile home’y z trzema sypialniami i częściowo zadaszonym tarasem z rozkładaną sofą. Dodatkowo domki wyposażone są w klimatyzację i telewizję satelitarną.

Oferujemy również w pelni wyposażony namiot z gazebo z solidnym podłożem i praktycznym umeblowaniem.

Szukacie większej ilości informacji o naszych campingach w Jurze? Wyślijcie nam wiadomość e-mail lub zadzwońcie. Nasze doświadczone konsultantki chętnie Wam pomogą!

Miasta i zabytki w Jurze

Podczas wakacji w Jurze czeka na Was wiele atrakcji:

 • Warto odwiedzić piękne miasto Besançon z malowniczym rynkiem i katedrą z zegarem astronomicznym. Polecamy spacer wąskimi uliczkami starej dzielnicy miasta Battant. Warto też odwiedzić cytadelę, z której rozciąga sie piękny, panoramiczny widok na okolice miasta.
 • W mieście Ronchamp znajduje się nowoczesna kaplica autorstwa Le Corbusiera. Notre Dame du Haut jest jednym z najciekawszych przykładów nowoczesnej architektury.
 • Villersexel to piękne, historyczne miejsce z wieloma sklepami i restauracjami. Często organizowane są tutaj również koncerty.
 • Odwiedźcie stolicę departamentu Lons-Le-Saunier. To mające rzymskie korzenie miasto, położone jest w sercu regionu winiarskiego Jury. Znajdziecie tam fantastyczne gorące źródła, a latem na głównym placu odbywa się wiele koncertów. Na Place de la Liberté znajduje się piękna wieża z mechanizmem zegarowym.
 • Na wschód od Besançon znajduje się jaskinia Gouffre de Poudre, w której można podziwiać wspaniały pokaz światła i dźwięku.
 • Polecamy również jaskinie d’Osselle, gdzie między stalagmitami i stalaktytami możecie pokonać 1500 m trasę. Temperatura w jaskini wynosi 13 stopni, więc pamiętajcie o zabraniu ciepłej odzieży!
 • Miłośnicy motoryzacji mogą rozkoszować się wizytą w muzeum Peuget w Montbéliard. Znajdziecie tutaj stare samochody z początku ubiegłego wieku, futurystyczne prototypy i samochody wyścigowe.
 • Piękne miasto Colmar znane ze swoich charakterystycznych domów znajduje się około półtorej godziny od naszego campingu. W Muzeum d'Unterlinden można podziwiać piękne dzieła malarstwa i rzeźby. 
 • Rougemont to miasto o bogatej historii z dobrze zachowanym, starym centrum.

Parki rozrywki w Jurze

Jura ma bardzo dużo do zaoferowania. Poniżej prezentujemy kilka parków, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom:

 • Odwiedźcie Dinoparc z dinozaurami naturalnej wielkości.
 • Wybierzcie się na pełen przygód dzień w parku linowym Métabief Aventures. Dojazd z naszego campingu na Jurze zajmuje około 1,5 godziny.
 • Całej rodzinie na pewno spodoba się duży labirynt Jardin Fantastique. Można tam spacerować całymi godzinami.

Pogoda w Jurze

Lato w Jurze jest suche i łagodne, zima wilgotna i mroźna. Średnia temperatura w kwietniu wynosi około 16 stopni. W lipcu i sierpniu jest średnio 25 stopni, a we wrześniu przyjemne 22 stopnie.

Transport w Jurze

Lotnisko w Bazylei jest dogodnie położone niedaleko naszych campingów w Jurze.  

Jedzenie w Jurze

Jura jest znana ze swoich win. Vin de Savoie Mousseux to pyszne wino musujące, które idealnie pasuje do ryb jeziornych, raków i drobiu. Typowym produktem regionalnym jest ser Comté. Ponadto polecamy Boeuf Borguignon – pyszny gulasz wołowy z cebulą i czerwonym winem.

Nasze campingi w Jurze