Lista ulubionych campingów
Campingi Drôme

Campingi Drôme

Drôme ma imponujący i zróżnicowany krajobraz. Wakacje na kempingu w południowo-wschodniej Francji są koniecznością dla prawdziwych miłośników przyrody. W regionie Drôme można wędrować pięknymi szlakami turystycznymi przez malownicze góry, wzdłuż pięknych rzek i spacerować do punktów widokowych na imponujące doliny. Co więcej, możesz także doświadczyć kultury Francji, odwiedzając historyczne miasta i wioski regionu.

1 camping znaleziony w: Drôme

Pokaż mapę
Przegląd basenów na kempingu Roan de Galaure.
Château de Galaure

Francja - Południowa Francja - Drôme - Châteauneuf-de-Galaure

  • Wodna zabawa dla małych i dużych
  • Wiele zajęć na świeżym powietrzu
  • 200 metrów od jeziora i rzeki
7.5

Mobile home'y

(2 do wyboru)
pon. 29 lip - pon. 05 sie
od 4 951,29 

Nasze kempingi w Drôme

W regionie Drôme oferujemy kemping Château de Galaure. Kemping Château de Galaure oferuje udogodnienia i atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych. Goście mogą korzystać z podgrzewanego basenu i oddzielnego basenu dla dzieci z leniwą rzeką jako wisienką na torcie, aby zakończyć wodną zabawę. Wyjątkowe jest to, że kemping posiada naturalny basen lagunowy z dużą piaszczystą plażą. Wreszcie, okolica oferuje również wiele wspaniałych rzeczy, takich jak przejażdżka kolejką strumieniową, przytulne tarasy i orientalny zamek Palais Idéal.

Nasze zakwaterowanie

Na naszym kempingu w Drôme możesz zatrzymać się w luksusowych domkach mobilnych z dwiema i trzema sypialniami. Kluczowe aspekty, które składają się na 3-pokojowy Premium Lounge i 2-pokojowy Premium Lounge to bezpłatna klimatyzacja, duża sofa na werandzie oraz bezpłatne poduszki i kołdry. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego kempingu, skontaktuj się z nami w sprawie opcji kempingowych! Zapraszamy do kontaktu.

Zwiedzanie Drôme

- Dla prawdziwych łakomczuchów polecamy historyczne miasto Montélimar. To urocze miasteczko słynie z nugatu, więc miłośnicy słodyczy będą mogli spędzić czas w tym mieście. Istnieje możliwość odwiedzenia niektórych fabryk nugatu, a entuzjaści mogą dołączyć do wycieczki z przewodnikiem. Istnieje również wiele możliwości spacerów po starym centrum miasta, aby połączyć różne aktywności.

- Jesteś miłośnikiem historii? W takim razie zdecydowanie polecamy wizytę w zapierającym dech w piersiach zamku Château de Grignan. Według ludzi zamek ten jest najbardziej imponującym zamkiem renesansowym we Francji. Odwiedzający, którzy chcą dowiedzieć się więcej o jego historii, mogą zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem. Oczywiście możliwe jest również zwiedzanie zamku na własną rękę. Atmosfera wokół zamku jest jeszcze przyjemniejsza ze względu na piękne okoliczne winnice, które można również podziwiać z zamku!

- Szukasz przygody i łagodnej adrenaliny w regionie Drôme? Rewelacyjny wąwóz Gorges de l'Ardèche nadaje się do spływów kajakowych po dzikiej wodzie i jednoczesnego podziwiania otaczającej przyrody. Aby uczynić to doświadczenie jeszcze bardziej niezapomnianym, wspaniale jest pływać kajakiem podczas zachodu słońca.

- W Drôme można odwiedzić kilka winnic, w których można skosztować lokalnych win, które są niezwykle smaczne i nie są znane na całym świecie wśród osób pijących wino.

- Miłośnicy gór i przyrody mają wspaniałą okazję do wędrówek po surowych i górzystych krajobrazach. Parc Naturel Régional du Vercors to park narodowy, w którym można odbywać wędrówki na różnych poziomach. W tym górzystym obszarze dostępne są również zajęcia na świeżym powietrzu. 

- Dla miłośników historycznych miast.

- Dla miłośników historycznych miast, miasto Crest jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia. Spacerując po historycznym mieście, znajdziesz piękne historyczne perełki. Co więcej, istnieje intensywna wspinaczka na średniowieczny Donjon, który jest również najwyższy we Francji. Widoki na miasto i jego okolice nie rozczarowują!

- Jedną z aktywności, które można wykonywać w całym Drôme, są lokalne targi rzemiosła i żywności, które znajdują się głównie w miastach. Tutaj będziesz miał okazję spróbować lokalnych przysmaków, kupić sztukę i przydatne produkty oraz kupić typowe pamiątki na pamiątkę wspaniałych wakacji w Drôme.

- Tutaj będziesz miał okazję spróbować lokalnych przysmaków, kupić sztukę i przydatne produkty oraz kupić typowe pamiątki na pamiątkę wspaniałych wakacji w Drôme.

Klimat w Drome

W regionie Drome panuje umiarkowany klimat kontynentalny ze stosunkowo chłodnymi zimami i ciepłymi latami. Miesiące letnie mogą być niewiarygodnie gorące i suche z temperaturami od 30 do 35 stopni Celsjusza i rzadkimi wartościami skrajnymi wynoszącymi 40 stopni Celsjusza. Miesiące letnie są również najbardziej ruchliwymi miesiącami wśród turystów ze względu na przyjemne letnie temperatury z niewielką szansą na opady. 

Miesiące letnie są również najbardziej ruchliwymi miesiącami wśród turystów ze względu na przyjemne letnie temperatury z niewielką szansą na opady.

Zima, z drugiej strony, jest nieco łagodniejsza z temperaturami około 10 i 15 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że śnieg może spaść w północnej części regionu, a zwłaszcza w górach. 

Podróżowanie w Drôme

Infrastruktura w Drôme jest dobrze uregulowana, więc nie brakuje opcji transportu. Drogi są w większości dobrze utrzymane, aby łatwo dotrzeć samochodem do kempingów, miast i wiosek. Drogi są w większości dobrze utrzymane, aby dotrzeć samochodem do kempingów, miast i wiosek. Sieć kolejowa jest również świetna do podróżowania do tego regionu pociągiem z Holandii. Miasto Valence jest ważnym węzłem kolejowym, z którym dobrze połączone są inne linie kolejowe w regionie Drôme. Trasy autobusowe są szczególnie dobrze zorganizowane w miastach. Jeśli nie posiadasz samochodu, istnieje możliwość wypożyczenia samochodu rozproszonego po całym regionie. Wynajęty samochód jest dobrą alternatywą, jeśli chcesz swobody podczas wakacji w Drôme. 

Kuchnia regionu Drôme

W regionie Drôme można delektować się kulinarnymi i pysznymi lokalnymi potrawami. Niektóre lokalne potrawy, których zdecydowanie powinieneś spróbować, to następujące specjały: Ravioli de la Drôme (nadziewany makaron), Cailette (ciasto z mieszanym mięsem mielonym, warzywami i ziołami) i Pogne de Romans ( słodki chleb z ziołami z wodą z kwiatu pomarańczy). Aby pobudzić kubki smakowe, dobrym wyborem będzie białe lub czerwone wino.

Ważne informacje i przydatne wskazówki

Szukasz przydatnych wskazówek i informacji na wakacje w Drôme? Na naszej stronie poświęconej Francji, pod nagłówkiem "więcej informacji", znajdziesz wszelkiego rodzaju przydatne informacje i wskazówki.