Region Ile-de-France w Roan Luxury Camping Holidays.

Campingi Île-de-France

Île-de-France uważany jest za jeden z historycznych regionów północy Francji ze stolicą w Paryżu. To również najgęściej zaludniony region w kraju, o wysokim wskaźniku urbanizacji. Z tego względu przyciąga on więcej turystów ceniących sobie życie miejskie niż turystów preferujących wakacje w spokojnym otoczeniu. W Île-de-France nie doświadczysz ani chwili nudy ze względu na obecność wielu atrakcji rozsianych po całym regionie.

1 camping znaleziony w: Île-de-France

Pokaż mapę
Przegląd basenu na Roan kempingu Le Chêne Gris.
Le Chêne Gris

Francja - Północna Francja - Île-de-France - Pommeuse

 • Disneyland Paris oddalony o zaledwie 20 minut jazdy samochodem
 • Basen ze zjeżdżalnią oraz basen kryty
 • Atrakcje na campingu i w jego pobliżu

Mobile home'y

(1 do wyboru)
sob. 13 lip - sob. 20 lip
od 5 765,56 

Nasze campingi w Île-de-France

W Île-de-France oferujemy camping Le Chêne Gris. Ośrodek posiada wiele atrakcji, które sprawią, że Wasze wakacje na campingu będą niezapomniane. Goście mogą korzystać z pięknego kompleksu basenowego z podgrzewanym basenem zewnętrznym i krytym. Le Chêne Gris położony jest na północy Francji, co pozwala na organizowanie jednodniowych wycieczek do Paryża i Disneylandu.

Zwiedzanie Île-de-France

Podczas wakacji na campingu w Île-de-France z pewnością nie zabraknie Wam miejsc do odwiedzenia. Zobaczycie tu na własne oczy kilka światowej sławy zabytków. Region obfituje również w zamki i pałace. W Île-de-France trzeba koniecznie odwiedzić poniższe miejsca:

 • Wieża Eiffla - słynna budowla Paryża to najbardziej znana atrakcja wśród Francuzów i turystów z całego świata. Masz możliwość wjechania windą na szczyt wieży, skąd roztacza się wspaniały widok na stolicę Francji. Wieża Eiffla nie traci uroku również po zmroku ze względu na pokaz świetlny, który można oglądać w określonym przedziale czasowym.
 • Luwr - to ogromne muzeum jest obowiązkową atrakcją podczas wizyty w Paryżu. Poznacie je po kształcie piramidy, znajdującej się przed muzeum. Miejsce przyciąga uwagę szczególnie ze względu na obecność dzieł sztuki, takich jak: Mona Lisa czy Wenus z Milo.
 • Wersal - pod Paryżem można odwiedzić zapierający dech w piersiach pałac. Jest on określany mianem jednego z najbardziej urokliwych pałaców na świecie ze względu na piękne wnętrza i rozległe ogrody, będące częścią Pałacu Wersalskiego.
 • Notre-Dame de Paris - kultowa katedra w stolicy Paryża. W 2019 roku ten klejnot gotyckiej architektury został poważnie uszkodzony przez rozległy pożar. Katedra pozostaje jednak w sercach Francuzów, a turyści nadal uważają ją za imponujący zabytek.
 • Disneyland Paris - Île-de-France to także raj dla dzieci ze względu na najpopularniejszy na świecie park rozrywki. Co roku przyciąga on tysiące rodzin ze względu na magię bajek Walta Disneya i obecność spektakularnych atrakcji. Dzieci mogą zrobić sobie zdjęcie ze słynnymi postaciami Disneya, takimi jak Myszka Miki i Kaczor Donald. Dorośli również znajdą dla siebie całe mnóstwo atrakcji.  
 • Montmartre to znana dzielnica Paryża. Przyciąga wielu turystów ze względu na białą bazylikę Sacré-Cœur na szczycie wzgórza. To miejsce słynie z artystycznego klimatu, a na ulicach spotkacie licznych muzyków, malarzy i rysowników, prezentujących swoją sztukę.
 • Łuk Triumfalny jest kolejnym kultowym punktem zwiedzania w Paryżu. Pomnik ten ma kształt łuku i jest hołdem dla żołnierzy, którzy poprowadzili Francję do zwycięstw podczas I wojny światowej. Codziennie zapalany jest znicz upamiętniający poległych.
 • Musée de la Musique, czyli muzeum idealne dla wszystkich miłośników muzyki. Zobaczycie tu różne instrumenty muzyczne i dzieła sztuki. Ponadto dostępne są warsztaty dla dorosłych. 
 • Oprócz wielu atrakcji w stolicy Francji, Île-de-France obfituje w perełki, takie jak Château de Rambouillet - dawną rezydencję królewską, otoczoną pięknymi ogrodami i zielonym lasem. Jeśli potrzebujesz złapać oddech i odpocząć, wizyta w tym zamku będzie dobrym pomysłem.
 • Stolica Francji, Paryż, nazywana jest stolicą mody. Długa ulica Champs-Élysée słynie z luksusowych butików, sklepów, kina, kawiarni i licznych restauracji, co czyni ją jedną z najsłynniejszych i najdroższych ulic na świecie.

Klimat w Île-de-France

W Île-de-France panuje umiarkowany klimat. Oznacza to łagodne lub ciepłe lato z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Latem nie musisz martwić się o regularne opady. Zimy, z drugiej strony, są dość chłodne z temperaturami od 5 do 10 stopni Celsjusza i szansą na mróz i opady śniegu. Aby skorzystać z największej ilości światła słonecznego, najbardziej wskazane są podróże w miesiącach od kwietnia do września.

Podróżowanie w Île-de-France

Infrastruktura Île-de-France jest dobrze zorganizowana. Zarówno miasta, jak i okoliczne mniejsze miejscowości są dobrze skomunikowane. W stolicy metro i tramwaje są najbardziej przyjazne dla użytkownika ze względu na dobre i szybkie połączenia w obrębie Paryża i okolic. Paryż ma ponad 300 stacji metra, więc jego złapanie na każdym etapie zwiedzania nie stanowi problemu. Dostępne są również autobusy, ale nie jest to rekomendowany środek transportu ze względu na zakorkowane  ulice w Paryżu. Wynajem samochodu jest kolejną opcją - zarówno w Paryżu, jak i innych lokalizacjach w Île-de-France, jednak drogi mogą być zatłoczone, a parkingi w centrum miasta są bardzo drogie. W mieście istnieje również regionalny system kolejowy, który łączy stolicę Paryża z okolicą, aby szybciej pokonywać większe odległości.

Potrawy w Île-de-France

W Île-de-France w restauracjach i kawiarniach można znaleźć głównie tradycyjne dania. Niektóre potrawy i wypieki, których warto spróbować podczas wakacji na campingu w Île-de-France to: Croissant, Escargot (danie ze ślimaków), francuska bagietka, quiche (pikantna tarta), ratatouille (duszone warzywa), macarons (ciasteczka migdałowe) i fromages (rodzaje sera). Francuskie czerwone lub białe wino dobrze komponuje się z potrawami.

Ważne informacje i przydatne wskazówki

Szukasz przydatnych wskazówek na temat wakacji na campingu w Île-de-France? Na naszej stronie poświęconej Francji znajdziesz wszystkie informacje.