Campingi Luksemburg

Campingi Luksemburg

Niesamowicie piękna przyroda, niekończące się szlaki turystyczne oraz piękne zamki – oto właśnie Luksemburg. Położony w niedalekiej odległości od Polski, posiada nieograniczone możliwości rozrywki. Luksemburg to mały kraj liczący nieco ponad 500 000 mieszkańców, z których około 45% pochodzi z zagranicy. Jednak niech Was to nie zwiedzie – sztuka oraz kultura Luksemburga jest bogata i różnorodna – od fiesty po muzea, historyczne miasta i starożytne tradycje. Mówi się tu po luksembursku, ale większość mieszkańców mówi również płynnie po francusku i niemiecku.

1 camping znaleziony w: Luksemburg

Pokaż mapę
Zjeżdżalnia na kempingu Roan Birkelt.
Birkelt

Luksemburg - Mullerthal - Larochette

  • Świetny basen z podgrzewaną wodą
  • Wesoły zespół animatorów i kryty plac zabaw
  • Idealny na krótkie wakacje!
8

Mobile home'y

(4 do wyboru)
pon. 01 lip - pon. 08 lip
od 5 387,38 

Nasz camping w Luksemburgu

Od teraz możesz zarezerwować wakacje na campingu w Luksemburgu z Roan Camping Holdays! W regionie Mullerthal, znanym również jako Mała Szwajcaria, oferujemy wakacje na campingu Birkelt. Zatrzymaj się na tym pięknym campingu położonym we wschodniej części Luksemburga w luksusowym domku Excellent Lounge. Na tym campingu w Larochette możesz cieszyć się mnóstwem udogodnień, pięknym basenem oraz piękną przyrodą Luksemburga.

Miejsca warte odwiedzenia w Luksemburgu

Spędzając wakacje na campingu w Luksemburgu będziesz zaskoczony różnorodnością tego kraju. Będąc tu na pewno warto odwiedzić następujące miejsca:

  • Miasto Luksemburg – stolica kraju otoczona wzgórzami. Wjedź tu szklaną windą widokową Pfaffenthal, z której rozciąga się panoramiczny widok na Luksemburg, zatrzymaj się na tarasie w dzielnicy studenckiej miasta Grund i przejdź się po jednym z najbardziej tętniących życiem placów w Luksemburgu: Place Guillaume II.
  • Zamek Vianden nazywany jest najpiękniejszym zamkiem w Luksemburgu. Na przełomie lipca i sierpnia odbywają się tu średniowieczne festiwale.
  • Szlak winny nad Mozelą – ta wyjątkowa trasa wzdłuż Mozeli prowadzi z Schengen do Wasserbillig. Po drodze będziesz mijać piękne winnice oraz idylliczne wioski winiarskie. Koniecznie zatrzymaj się u jednego z wielu winiarzy na degustację wina!
  • Dolina zamków – niedaleko miasta Luksemburg znajduje się siedem zamków w dolinie Eisch. Odwiedź te różniące się od siebie zamki oraz piękną dolinę, poruszając się samochodem, pieszo lub na rowerze.

Klimat Luksemburga

Luksemburg leży w strefie klimatu umiarkowanego, ciepłego i jest pod wpływem morskich mas powietrza. Oznacza to, że lata nie są tu zbyt gorące, a zimy niezbyt chłodne.

Transport w Luksemburgu

Na nasz 5-gwiazdkowy camping Birkelt w Müllerthal można bardzo łatwo dostać się samochodem. W Luksemburgu znajduje się także międzynarodowe lotnisko. Kraj ten jest również bardzo dobrze skomunikowany z Paryżem – podróż pociągiem TGV do stolicy Francji trwa jedyne 2,5 godziny.

Jedzenie w Luksemburgu

Podczas wakacji w Luksemburgu możesz skosztować wiele typowych luksemburskich specjałów i przysmaków. Co tu najczęściej się je? Bouneshclupp (zupa z fasolki szparagowej) z Gromperekichelcher (placek ziemniaczany), Gromperenzopp (zupa ziemniaczana z porem, żółtkiem i śmietaną), Judd mata Gaardebounen (wędzona wieprzowina z fasolą) oraz Friture de la Moselle (smażona mała ryba z Mozeli). A jeśli trafisz do typowej tradycyjnej restauracji, koniecznie zamów Quetsch (alkoholowy przysmak ze śliwek).

Potrzebujesz więcej informacji na temat campingu w Luksemburgu? Zadzwoń do nas pod numer 71 793 22 22 lub wyślij e-mail na adres info@roanholidays.pl. Chętnie pomożemy!

Nasz camping w Luksemburgu