Widoki w regionie Gironde na Roan Luxury Camping Holidays.

Campingi Gironde

Piękny region Gironde w południowo-zachodniej Francji jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią różnorodność podczas wakacji na kempingu. Region ten jest dobrze znany z miasta wina Bordeaux z pięknymi zabytkowymi budynkami, placami i ulicami. Region Gironde to także zielone krajobrazy, rozległe winnice i kilka historycznych miast. Dla prawdziwych miłośników wina Gironde jest rajem.

0 campingów znalezionych w: Gironde

Pokaż mapę

Nasze kempingi w Gironde

W Gironde oferujemy kemping Atlantic Club Montalivet. Ten piękny kemping na wybrzeżu Atlantyku oferuje wiele atrakcji i udogodnień dla młodszych i starszych. Ciesz się dużym kompleksem basenowym z odkrytymi basenami i krytym basenem. Zabawa w wodzie jest jeszcze przyjemniejsza dzięki obecności spektakularnych zjeżdżalni wodnych, w tym zjeżdżalni wodnej w połowie rury. Ponadto na kempingu jest wiele możliwości uprawiania sportów. Dla miłośników plażowania ten kemping jest idealny ze względu na bezpośredni dostęp do piaszczystej plaży.

Zwiedzanie w Gironde

Nie brakuje zabytków i atrakcji podczas wakacji na kempingu w Gironde. W Gironde jest wiele do odwiedzenia, takich jak wiele historycznych miast i budynków, naturalne krajobrazy i winnice, aby zobaczyć pokaz produkcji wina. Niektóre atrakcje, które są interesujące do odwiedzenia w Gironde:

 

  • Zwiedzanie stolicy Bordeaux nie może zostać pominięte podczas wakacji na kempingu w Gironde. Zobacz centrum miasta z jego historycznym charakterem. Place de la Bourse jest również interesującym punktem orientacyjnym w mieście Bordeaux. Stolica Bordeaux jest właściwym miejscem na wizytę w muzeum.
  • W Gironde można wspiąć się na najwyższą wydmę Dune du Pilat, co daje wspaniałe widoki na ocean i okoliczne lasy. Wspinaj się na wydmy wczesnym wieczorem, aby oglądać fenomenalne zachody słońca.
  • Saint-Émilion to przytulna średniowieczna wioska ze staromodną architekturą i winnicami rozrzuconymi wokół wioski. Spaceruj po przytulnych uliczkach i napij się drinka w kilku kawiarniach. Odwiedź monolityczny kościół, aby uzyskać wrażenie częściowo podziemnego kościoła.
  • Prawdziwi miłośnicy wina mogą odwiedzić muzeum wina Cité du Vin w Bordeaux, aby obejrzeć wystawy na temat produkcji wina i odmian wina, degustacje wina i możliwość podziwiania widoku na stolicę Bordeaux.
  • W regionie Gironde znajdują się liczne zamki, każdy z charakterystyczną architekturą i historią. W większości zamków istnieje możliwość degustacji wina jako opcjonalnej aktywności za opłatą.
  • Prawdziwi miłośnicy zakupów mogą odwiedzić popularną długą ulicę handlową Rue Sainte-Catherine w stolicy Bordeaux. Ulica handlowa jest rajem dla kupujących dzięki szerokiej gamie (znanych) sklepów odzieżowych, restauracji i kawiarni, dzięki czemu jest to tętniące życiem miejsce w stolicy Bordeaux.
  • Rezerwat przyrody Domaine de Certes-Graveyron w pobliżu kempingów jest popularnym miejscem dla tych, którzy lubią długie wędrówki. Podczas przygody w tym parku narodowym można odkryć bagna, wydmy i lasy. Przynieś dobry aparat fotograficzny lub lornetkę, aby sfotografować lub dostrzec różne gatunki ptaków.
  • Dla tych, którzy lubią sporty (wodne) podczas wakacji na kempingu w Gironde, Lacanau jest dobrym wyborem. Piaszczysta plaża ma kilka kilometrów długości i jest wspaniałym miejscem dla surferów na wybrzeżu Atlantyku. Plaża ta jest również interesująca dla osób, które chcą uprawiać sporty plażowe.
  • Podczas wakacji na kempingu w Gironde, możesz mieć szczęście znaleźć wydarzenia organizowane w Le Rocher de Palmer w pobliżu stolicy Bordeaux. W tym miejscu odbywają się koncerty, wystawy i inne wydarzenia w różnych terminach;

Klimat w Gironde

Klimat w Gironde jest uważany za klimat morski z Atlantykiem odgrywającym główną rolę. Okres letni charakteryzuje się idealnymi temperaturami dla wczasowiczów. Często występują ciepłe temperatury między 25 a 30 stopni Celsjusza, więc nie jest bardzo gorąco. Zimy są często łagodne, więc temperatury rzadko spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. Ocean Atlantycki zapewnia, że temperatury pozostają umiarkowane w okresie letnim i zimowym, więc nie jest ekstremalnie gorąco i zimno;

Podróżowanie w Gironde

W Gironde infrastruktura jest w porządku. Transport publiczny jest szczególnie dostępny w większych miastach, takich jak Bordeaux. Miasto ma wiele linii tramwajowych i autobusowych, a autobusy zatrzymują się w miejscach niedostępnych dla tramwajów. Tramwaj jest idealny na krótszych dystansach w centrum Bordeaux. Spacer lub jazda na rowerze to ekologiczne alternatywy dla zwiedzania miasta. Samochód oferuje dużą wygodę i możesz zdecydować, jak i kiedy chcesz zwiedzić okolicę. Istnieje wiele wypożyczalni samochodów w Gironde dla tych, którzy nie posiadają własnego samochodu.

Potrawy w Gironde

Gironde ma bogatą różnorodność potraw typowych dla tego regionu. Potrawy, których nie można przegapić w Gironde to Entrecôte à la Bordelaise (soczysty stek z polędwicy wołowej z sosem Bordelaise), Lamb of the Médoc (jagnięcina), Piquillos farcis à la morue (papryka faszerowana dorszem), Garbure (tradycyjny gulasz z mięsem i warzywami) i Tourin (francuska zupa czosnkowa). Te francuskie potrawy z Gironde są idealne do połączenia z pysznym białym lub czerwonym winem.

Ważne informacje i przydatne wskazówki

Szukasz przydatnych wskazówek i informacji na wakacje na kempingu w Gironde? Na naszej stronie Francja znajdziesz wszelkiego rodzaju przydatne informacje i wskazówki pod nagłówkiem "więcej informacji".