Lista ulubionych campingów
Region Charente Maritime w Roan.

Campingi Charente Maritime

Charente Maritime to departament w południowo-zachodniej Francji, położony w pobliżu wybrzeży Atlantyku. Region ten cechuje się zróżnicowaniem, które dostrzegalne jest szczególnie w szerokiej gamie krajobrazów i atrakcji. Możesz cieszyć się zapierającą dech w piersiach przyrodą, zabytkami historycznymi i licznymi piaszczystymi plażami. Charente Maritime jest idealnym miejscem dla miłośników sportu ze względu na liczne trasy rowerowe przebiegające przez piękne tereny, a także możliwość uprawiania sportów wodnych na wybrzeżu.

2 campingów znalezionych w: Charente Maritime

Pokaż mapę
Atmosferyczne zdjęcie basenu lagunowego na kempingu Roan La Clairière.
La Clairière

Francja - Środkowa Francja - Charente Maritime - La Tremblade

 • Zalesiony camping będący oazą spokoju
 • Piękny basen lagunowy i długa zjeżdżalnia wodna
 • 3 km do piaszczystej plaży, idealnej do uprawiania surfingu i żeglarstwa
8.3

Mobile home'y

(1 do wyboru)
sob. 17 sie - sob. 24 sie
od 5 287,38 
Przegląd kompleksu basenów na kempingu Roan La Pinède.
La Pinède

Francja - Środkowa Francja - Charente Maritime - Les Mathes

 • Gigantyczne zjeżdżalnie i liczne atrakcje wodne
 • Mnóstwo rozrywki i lunapark obok campingu
 • Odwiedź miasto portowe La Rochelle
8.7

Mobile home'y

(2 do wyboru)
czw. 15 sie - czw. 22 sie
od 6 657,40 

Nasze campingi w Charente Maritime

W naszej ofercie znajdziesz 2 najlepsze campingi w Charente Maritime, a mianowicie La Clairière i La Pinède. Ośrodki te posiadają piękne baseny ze spektakularnymi zjeżdżalniami wodnymi, a więc możecie spodziewać się prawdziwego wodnego szaleństwa! Niektóre campingi znajdują się w niewielkiej odległości od plaż zachodniego wybrzeża Francji. Ponadto dzięki zajęciom sportowym i udogodnieniom, oferują wiele możliwości dla młodszych i starszych gości. Podczas rodzinnych wakacji w Charente Maritime czeka na Was świetna zabawa całą rodziną.

Zwiedzanie w Charente Maritime

Charente Maritime to synonim pięknych krajobrazów z wieloma zabytkami i tętniącymi życiem miasteczkami. Wakacje na campingu w Charente Maritime to gwarantowane przeżycie ze względu na piękno i liczne możliwości zwiedzania okolicy. Poniżej przedstawiamy atrakcje warte odwiedzenia w Charente Maritime:

 • Zawsze interesował Cię rozwój ludzkości? W pobliżu campingów można odwiedzić prehistoryczny park Saint-Césaire, który przekazuje odwiedzającym wyobrażenie o historii ludzkości. Zapoznasz się tu z rekonstrukcjami osad i materiałami używanymi w czasach prehistorycznych.
 • Rochefort to historyczne miasto, w którym można zobaczyć różne kolekcje statków i artefaktów morskich. Kolekcje te można znaleźć w kilku muzeach w mieście Rochefort.
 • Miasto portowe La Rochelle jest obowiązkowym punktem podczas wakacji na campingu w Charente Maritime. W La Rochelle ze względu na szeroką gamę zabytków do odwiedzenia, można spędzić cały dzień. Warto zajrzeć do starego portu, gdzie podziwiać będziesz piękne łodzie. Średniowieczne wieże La Tour de la Lanterne i La Tour de la Chaîne również są warte odwiedzenia.
 • Znudził Ci się campingowy basen? W takim razie tropikalny wodny raj Les Antilles de Jonzac będzie dobrą alternatywą. Tutaj można znaleźć wszystkie  wodne udogodnienia, takie jak zjeżdżalnie wodne, zaplecze spa, zajęcia w wodzie i fitness.
 • Potrzebujesz spokojnego i niczym niezakłóconego dnia z dala od campingu? Koniecznie odwiedź rezerwat przyrody Marais Poitevin. Obszar ten umożliwia rejsy łodzią i piesze wycieczki przez regionalny park przyrody, nazywany przez Francuzów Zieloną Wenecją.
 • Podczas wakacji na campingu w Charente Maritime, rozpieść dzieci wizytą w zoo La Palmyre. Jest to popularny ogród zoologiczny z wieloma gatunkami zwierząt.
 • W Charente Maritime znajduje się również wiele pięknych nadmorskich fortów. Kształt fortu Louvois położonego na wyspie i jego most zwodzony przyciągają uwagę turystów. Do fortu Louvois można dotrzeć pieszo podczas odpływu.
 • Fort Boyard to z kolei wyjątkowy fort położony na małej wyspie wzdłuż wybrzeża w Charente Maritime. Można go zobaczyć tylko podczas wycieczki łodzią wzdłuż wybrzeża.

Klimat w Charente Maritime

Charente Maritime charakteryzuje umiarkowany klimat morski. W miesiącach letnich maksymalna temperatura wynosi 27 stopni Celsjusza, a szczytowe wartości przekraczają 30 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo opadów jest stosunkowo niskie w porównaniu z zimą. Okres zimowy jest dość łagodny ze średnią temperaturą 11 stopni Celsjusza i większymi szansami na opady niż w okresie letnim.

Podróżowanie w Charente Maritime

Infrastruktura i transport publiczny w Charente Maritime są w porządku. Jeśli nie masz samochodu, możesz skorzystać z licznych linii autobusowych i kolejowych umożliwiających łatwe podróżowanie do interesujących Cię miejsc w Charente Maritime. W głównych miastach i na lotnisku dostępne są również wypożyczalnie samochodów.

Dania w Charente Maritime

Kuchnia francuska w Charente Maritime oferuje pyszne dania, które często można spotkać w restauracjach rozsianych po całym regionie. Poniższe potrawy szczególnie warto spróbować: Moules Marinières (danie z muli), Pineau des Charentes (regionalny trunek), Pot-au-Feu Charentais (tradycyjny gulasz), Farci Poitevin (danie warzywne).

Ważne informacje i przydatne wskazówki

Na naszej stronie poświęconej Francji znajdziesz wszelkiego rodzaju przydatne informacje i wskazówki.