Campingi Loara

Campingi Loara

Loara, uważana za ważny region winiarski w środkowej Francji, podąża za linią długiej rzeki Loary we Francji. Region Loary ma zróżnicowane środowisko i bogatą historię. W Loarze można uprawiać zapierające dech w piersiach wędrówki piesze i rowerowe przez piękną Dolinę Loary. Miłośnicy historii mogą odwiedzić imponujące zamki, historyczne miejsca i posiadłości. Wreszcie, podczas wakacji na kempingu w Loarze nie można przegapić wizyty u producentów wina, aby skosztować różnych rodzajów wina.

1 camping znaleziony w: Loara

Pokaż mapę
Przegląd nowego basenu 2024 na kempingu Roan Domaine de la Brèche.
Domaine de la Brèche

Francja - Środkowa Francja - Loara - Varennes-sur-Loire

  • Luksusowe domki mobilne z jacuzzi dostępne do rezerwacji!
  • Nowość w 2024 r.: wspaniały basen ze zjeżdżalniami
  • Przejażdżki na kucykach i entuzjastyczny zespół animatorów
6.5

Mobile home'y

(4 do wyboru)
sob. 13 lip - sob. 20 lip
od 7 359,03 

Nasze kempingi w Loarze

W regionie Loary oferujemy Camping Domaine de la Brèche. Kemping posiada liczne udogodnienia i atrakcje interesujące zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Podczas pobytu goście mogą korzystać z podgrzewanego odkrytego i krytego basenu ze zjeżdżalniami wodnymi, które zapewniają doskonałą zabawę w wodzie. Zajęcia sportowe można również uprawiać na wyznaczonych boiskach sportowych lub boiskach wielofunkcyjnych. 

Nasze zakwaterowanie

Na naszym kempingu Domaine de la Brèche goście mogą zatrzymać się w luksusowych dwupokojowych i trzypokojowych domkach mobilnych. Główne cechy supreme lounges oferowanych na tym kempingu to klimatyzacja, sofa wypoczynkowa, weranda i zmywarka do naczyń. Dostępny jest również premium lounge z niezbędnymi funkcjami, takimi jak klimatyzacja, weranda i podstawowe udogodnienia. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego kempingu i zakwaterowania, skontaktuj się z nami w godzinach pracy, aby dowiedzieć się o możliwościach na kempingu Domaine de la Brèche!

Zwiedzanie Loary 

Kemping Loire obfituje w piękne zielone krajobrazy, historycznych wiosek i atrakcji. W okolicy jest wiele do odkrycia, a zabytki można łatwo połączyć podczas pobytu na kempingu Domaine de la Brèche. Poniżej znajduje się lista imponujących atrakcji do odwiedzenia:

- Chcesz poznać kulturę i historię Loary? W takim razie wizyta w historycznym mieście Saumur jest koniecznością. Odkryj miasto Saumur, w którym możesz zbadać ponad 50 zabytków i odwiedzić ukryte jaskinie Saumur. Zrozumiałe jest, że będziesz chciał odpocząć kilka chwil podczas zwiedzania miasta, więc typowe francuskie wino z tradycyjnym francuskim daniem dopełni to doświadczenie!

- Jesteś fanem Walta Disneya? W takim razie Château de Ussé jest czarującym zamkiem do odwiedzenia. Zamek ten ma romantyczny charakter ze względu na kolorowe ogrody i wnętrze zamku. Ciekawostką na temat tego zamku jest to, że wygląda on bardzo podobnie do zamku przedstawionego w bajce Śpiąca Królewna. Gorąco polecam, jeśli chcesz doświadczyć nostalgii za czasami dzieciństwa!

- W Loarze możesz rozpieścić dzieci, odwiedzając zoo Parc de Beauval. Ten ogród zoologiczny jest bardzo popularny wśród mieszkańców Francji ze względu na bogatą różnorodność zwierząt, które można zobaczyć. 

- Miasto Tours to wyjątkowe miasto o średniowiecznej architekturze. Centrum miasta i ulice pełne restauracji i kawiarni w Tours tworzą przytulny nastrój. Odwiedź średniowieczną architekturę, taką jak katedra Saint-Gatien i muzeum Arts de Tours, aby zapoznać się z imponującymi dziełami sztuki.

- Muzeum Clos Lucerne w Tours to świetne miejsce do odwiedzenia. Muzeum Clos Lucé jest fascynujące dla turystów, którzy uważają artystów i projekty artystyczne za imponujące. W tym muzeum można dowiedzieć się wiele o życiu i metodach pracy słynnego artysty Leonarda Da Vinci. Ponadto Clos Lucé było dawnym domem słynnego artysty.

- W Loarze można doświadczyć podobnego Madurodam z Holandii. W Parc des Mini-Châteaux, czyli parku mini zamków, można zobaczyć miniaturowe wersje historycznych zamków znajdujących się w regionie Loary.

- Historyczny zamek Château de Villandry przyciąga wielu turystów ze względu na kolorowe ogrody, które są częścią historycznego zamku. Ma również renesansowy wygląd, w którym rośliny tworzą unikalne wzory, dając turystom wrażenie labiryntu. 

Klimat w Loarze

Klimat w Loarze jest podzielony na dwa rodzaje klimatów, klimat oceaniczny i klimat kontynentalny ze względu na centralne położenie we Francji. Klimat oceaniczny występuje po zachodniej stronie regionu Loary z łagodnymi zimami i umiarkowanymi latami, na które wpływa Ocean Atlantycki. Klimat kontynentalny występuje po wschodniej stronie regionu Loary z mroźnymi zimami i możliwością opadów śniegu. Wschodnia strona ma cieplejsze lata, z temperaturami, które mogą osiągnąć bardzo wysokie. 

Transport w Loarze

Infrastruktura w Loarze jest dobrze rozwinięta, co pozwala na łatwe dotarcie do miast i zabytków Loary podczas wakacji w środkowej Francji. Wśród turystów samochód jest najlepszym wyborem ze względu na elastyczność w określaniu własnych godzin odjazdu i czasu zwiedzania. Należy pamiętać, że w regionie znajdują się płatne drogi. Istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu w miastach i na lotnisku nad Loarą.

Linie kolejowe i autobusowe są również dobrze zorganizowane w Loarze i przyjazne dla budżetu. Sieć kolejowa w Loarze łączy główne miasta, takie jak Tours, Orlean i Angers. Linie autobusowe można znaleźć zarówno regionalnie, jak i lokalnie w Loarze, gdzie rozkłady jazdy autobusów mogą się różnić z dnia na dzień.

Potrawy w Loarze

W Loarze nie brakuje kulinarnych i pysznych potraw. Potrawy, których zdecydowanie powinieneś spróbować raz w życiu to Rillettes (pasztet), Fruits de Mer (świeże owoce morza), Tarte Tatin (francuska tarta deserowa), Saumon à l'Oseille (łosoś przygotowany ze szczawiem) i Quiche aux Poireaux (pikantna tarta). W regionie znajduje się wiele lokalnych restauracji, które mają w menu te pyszne dania. Doznania smakowe można uzupełnić białym lub czerwonym winem.

Ważne informacje i przydatne wskazówki

Szukasz przydatnych wskazówek i informacji na wakacje na kempingu nad Loarą? Na naszejstronie poświęconj Francji znajdziesz wszelkiego rodzaju przydatne informacje i wskazówki pod nagłówkiem "więcej informacji".