Lista ulubionych campingów

Mam pytanie dotyczące

Przed dokonaniem rezerwacji

Co oznacza gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli Twoje wakacje nie będą mogły odbyć się z powodu rządowych regulacji dotyczących podróży do miejsca docelowego, gwarantujemy, że otrzymasz zwrot pełnej wpłaconej nam kwoty. Oczywiście, możesz również zdecydować się na zmianę miejsca wakacji lub otrzymanie vouchera. Gwarancja ta dotyczy rezerwacji zrobionych przez cały sezon.

Należy pamiętać, że niniejsze zasady anulowania nie mają zastosowania do wakacji zarezerwowanych w sezonie 2020. W przypadku przeniesienia rezerwacji z sezonu 2020 na sezon 2021 zostanie naliczona opłata za anulowanie zgodnie z warunkami rezerwacji obowiązującymi w chwili zarezerwowania pierwotnego pobytu.

Czy mogę zrobić wstępną rezerwację?

Oferujemy taką opcję na maksymalnie 5 dni (włączając soboty i niedziele). Możesz do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość mailową, jeśli zdecydujesz się zatwierdzić lub anulować rezerwację. Wstępna rezerwacja na mniej niż miesiąc przed rozpoczęciem pobytu jest możliwa tylko na jeden dzień roboczy.

Czy mogę zgłosić swoje preferencje odnośnie położenia zakwaterowania?

Nasz personel dołoży wszelkich starań, aby uwzględnić Twoje preferencje dotyczące położenia zakwaterowania (np. w cieniu, jak najbliżej basenów itp.). Nie wiąże się to z żadnymi opłatami. Jednak nigdy nie możemy zagwarantować spełnienia Twojej prośby.

Wyjątek stanowią dodatkowo płatne preferencje typu "zakwaterowania sąsiadujące” i "gwarancja stanowiska". Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będą one możliwe do spełnienia, zostaniesz o tym poinformowany wcześniej.

Czy w firmie Roan jest opłata rezerwacyjna?

W naszej firmie nie obowiązuje opłata rezerwacyjna.

W jakie dni można przyjeżdżać na camping?

W firmie Roan przyjazdy i wyjazdy na camping są możliwe w soboty, poniedziałki, wtorki i czwartki poza sezonem, natomiast w sezonie (06.06.2020-05.09.2020) w soboty, poniedziałki i czwartki.

Na naszych campingach w Chorwacji oraz campingach Playa Montroig, Cala Gogo, Playa Brava, La Sirene, La Masia, Vilanova Park, Domaine de la Noguière, Les Méditerranées Beach Garden, Les Sablons, Mas des Lavandes, L'Etoile d'Argens, Les Mouettes, Le Val de Bonnal, Villaggio Europa, Spiaggia e Mare, Sant' Angelo, Ca Savio, Tahiti, Le Capanne, Norcenni Girasole, Piantelle, San Vito / Cisano, Bella Italia i Altomincio Family Park przyjazdy i wyjazdy odbywają się w soboty, poniedziałki, wtorki i czwartki przez cały sezon. 

Na campingu Pra'delle Torri przyjazdy i wyjazdy odbywają się w niedziele, poniedziałki i czwartki. W terminie od 22.04.2020 do 23.05.2020 oraz od 5.09.2020 do końca sezonu przyjazdy i wyjazdy możliwe są także w soboty. 

Na campingach Roompot Beach Resort i Le Croix du Vieux Pont dni przyjazdów i wyjazdów są dowolne. 

Na campingu De Schatberg przyjazdy i wyjazdy możliwe są codziennie oprócz wtorków.

Na campingu La Pomme de Pin poza sezonem dni przyjazdów i wyjazdów są dowolne, a w lipcu i sierpniu możliwe tylko w soboty.

Czy jest pobierana dodatkowa opłata za więcej niż 4 osoby?

Ceny przedstawione na naszej stronie internetowej dotyczą pobytu dla 4 osób. Za każdą kolejną osobę pobierana jest następująca opłata: • 5. osoba + 13 PLN za noc • 6. osoba + 17 PLN za noc • 7. osoba + 22 PLN za noc.

Uwaga: na campingach Bijela Uvala i Zelena Laguna opłata za 6 osobę wynosi 34 PLN za noc, na campingu Pra delle Torri opłata za 6 osobę uzależniona jest od terminu pobytu i wieku (szczegóły w opisie campingu), na campingu Domaine du Verdon opłata za 7 osobę wynosi 56 PLN za noc, na campingach: Bijela Uvala, Zelena Laguna, Union Lido, Mediterraneo, Les Sablons, Portofelice i Marina di Venezia opłata za 7 osobę wynosi 43 PLN za noc.

Czy na miejscu pobierane są jeszcze dodatkowe opłaty?

Na miejscu jesteś zobowiązany do zapłaty podatku turystycznego. Wynosi on od 0,50 do 1 € za osobę dziennie. Dzieci zazwyczaj - za darmo lub za pół ceny (camping Terme Catez pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1,25–2,50 EUR za dzień za dzieci w wieku 6 lat i starsze).

Na niektórych campingach w Chorwacji (Porto Sole, Vestar, Polari, Krk, Belvedere Trogir, Solaris Beach Resort i Zaton Holiday Resort) należy uiścić tzw. opłatę rejestracyjną w wysokości +/- 1 € za osobę (za cały pobyt, nie za dzień). Koszty usług mogą być nadal naliczane w Holandii. Na następujących campingach w Holandii koszty wody i energii elektrycznej nie są wliczone do ceny pobytu: Roompot Beach Resort, Hunzedal, Bospark Lunsbergen, Callassande i Kijkduin. W przypadku tych campingów koszty podatków lokalnych należy uiścić w momencie dokonywania rezerwacji (podatki lokalne obejmują opłatę klimatyczną, koszty gazu, światła i odpadów).

Niektóre campingi pobierają dodatkową opłatę za korzystanie z różnych udogodnień, takich jak basen lub parking. W stosownych przypadkach opłaty te są wyraźnie określone na naszej stronie internetowej w informacjach o danym campingu.

Będziesz również zobowiązany do wpłacenia kaucji w wysokości 100 €, - w gotówce, która zostanie zwrócona, jeśli zostawisz zakwaterowanie w dniu wyjazdu czyste i dokładnie posprzątane. W razie potrzeby nasz personel zapewni bezpłatne środki czyszczące. Konieczne może być również wniesienie depozytu za korzystanie z basenów lub za kartę do bramy wjazdowej. W przypadku wyjazdu przed godziną 7:00 kaucja w wysokości 100 € wpłacona w dniu przyjazdu zostanie zwrócona na Twoje konto po sprawdzeniu zakwaterowania, jeśli będzie ono czyste i dokładnie posprzątane.

Czy możliwe są pobyty ze zwierzętami?

Możesz zabrać ze sobą swojego zwierzaka na campingi, na których zwierzęta są akceptowane. Zwierzęta są dozwolone tylko w naszych namiotach z gazebo i namiotach typu Lodge . Dokonując rezerwacji, musisz podać informację, że zamierzasz podróżować ze swoim zwierzakiem. Opłata wynosi 39 zł za noc. We wszystkich naszych mobile home'ach zwierzęta nie są akceptowane.

Jakie dodatki mogę zarezerwować?

Pomyśleliśmy o wszystkim. Możesz zarezerwować za naszym pośrednictewem następujące rzeczy: komplety pościeli, ręczniki kąpielowe i plażowe, łóżeczko turystyczne, wysokie krzesełko do karmienia, wózek spacerowy, barierkę ochronną do łóżka, drewniany wózek do ciągnięcia, gwarancję zakwaterowania sąsiadującego i pobyt swojego zwierzaka.

Czy udogodnienia na campingach są zawsze dostępne?

Zwłaszcza poza sezonem należy pamiętać, że udogodnienia takie jak baseny, animacje czy restauracja mogą już nie być dostępne. Czasami właściciele campingów mogą zdecydować o otwarciu niektórych obiektów później lub zamknięciu wcześniej. Dokładamy wszelkich starań, aby podać prawidłowe daty otwarcia, ale nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości.

Czy na każdym campingu można grillować?

Grillowanie jest dozwolone na prawie wszystkich campingach. Zapewniamy bezpłatne grille węglowe lub grille gazowe (z butlą gazową) w miejscu zakwaterowania. Na niektórych campingach znajdują się wspólne miejsca do grillowania lub grillowanie jest zabronione. W takim przypadku w miejscu zakwaterowania znajdziesz grill teflonowy. Na stronach poszczególnych campingów możesz sprawdzić, jaki rodzaj grilla będzie znajdował się przy Twoim zakwaterowaniu.

Jakie zasady obowiązują na basenach?

Na niektórych basenach, zwłaszcza we Włoszech, należy zawsze nosić czepek. Niektóre campingi we Francji nie zezwalają na szorty kąpielowe - wymagają od mężczyzn i chłopców noszenia dopasowanych kąpielówek. Sprawdź zakładkę "Atrakcje wodne i plaża" na stronie wybranego campingu, aby zobaczyć, jaki rodzaj strojów kąpielowych jest dozwolony. Należy pamiętać, że baseny na niektórych campingach są zamknięte na czas sjesty (zazwyczaj od 13:00 do 15:00).

Jaka jest różnica pomiędzy namiotem z gazebo (RO), a namiotem z gazebo (GO)?

Namiot z gazebo (GO) to zakwaterowanie naszej siostrzanej firmy Go4Camp. Gwarantujemy tę samą obsługę i jakość jak w firmie Roan. Oprócz koloru nie ma żadnej różnicy między tymi namiotami!

Jaka jest różnica pomiędzy domkiem Verde, a domkiem Casa Adria?

Casa Adria to zakwaterowanie naszej siostrzanej firmy Go4Camp. Gwarantujemy tę samą obsługę i jakość jak w firmie Roan. Poza kolorem nie ma różnicy między tymi mobile home'ami! (Domek Casa Adria jest dodatkowo wyposażony w kuchenkę mikrofalową.)

Jaka jest różnica pomiędzy domkiem Excellent, a Casa Royal?

Mobile home Casa Royal to zakwaterowanie oferowane przez naszą siostrzaną firmę Go4Camp. Gwarantujemy tę samą obsługę i jakość jak w firmie Roan. Poza kolorem nie ma różnicy pomiędzy tymi domkami!

Jaka jest różnica pomiędzy mobile home'em Prestige Lounge a Vision Lounge?

Każdy z tych mobile home'ów posiada 3 sypialnie, klimatyzację, taras z wygodną sofą, może pomieścić do 7 osób i ma powierzchnię 35 m2. Różnią się układem pomieszczeń i wyglądem zewnętrznym. Prestige Lounge wyposażony jest w kuchnię z przodu przyczepy kempingowej oraz duże przesuwne drzwi na werandę, a w Vision Lounge kuchnia znajduje się z tyłu i można przejść przez francuskie drzwi na werandę. W Vision Lounge znajduje się oddzielna jadalnia i salonik, w Prestige Lounge znajduje się kombi jadalnia/siedziba. Front domku Prestige ma również nowoczesny „kamienny" wygląd.

Co jest wliczone w cenę?

Cena obejmuje: wynajem zakwaterowania, gaz, wodę, prąd i VAT. Cena dotyczy maksymalnie 4 osób.

Czy mogę wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Dzięki współpracy z firmą ERGO, już teraz umożliwiamy wszystkim naszym Klientom, którzy zarezerwowali wakacje z firmą Roan, zakup ubezpieczenia w prosty i wygodny sposób online! 

Szczegóły znajdują się tutaj: https://campingplus.pl/ubezpieczenia

Wpisując swój nr rezerwacji w odpowiednim polu (podany na potwierdzeniu rezerwacji), system wyświetli  Wam możliwe do wykupienia pakiety wraz z ich opisem i podaniem stawek.

Czy w Roan możemy zarezerwować zakwaterowania obok siebie?

Jeśli wybieracie się na wakacje z drugą rodziną bądź ze znajomymi, za dodatkową opłatą w wysokości 130 PLN, Roan Holidays oferuje gwarancję zakwaterowania sąsiadującego. Warunkiem wykupienia tej opcji jest zarezerwowanie tego samego typu zakwaterowania w dokładnie tym samym terminie. Opłata pobierana jest od każdej rezerwacji (maksymalnie gwarancja ta może dotyczyć 3 zakwaterowań). Należy pamiętać, iż “zakwaterowania sąsiadujące” oznacza położenie zakwaterowań obok siebie, naprzeciw siebie, tyłem do siebie lub przeciwlegle do siebie itp. Innymi słowy, nie powinno być żadnego zakwaterowania pomiędzy Państwem i drugą rodziną. W wyjątkowych przypadkach możemy nie być w stanie spełnić tej gwarancji. W takiej sytuacji otrzymasz do 120€ zwrotu za każde zakwaterowanie. Preferencja ta dostępna jest tylko na wybranych campingach. Jeśli możliwe jest wykupienie gwarancji wybranego stanowiska to gwarancja zakwaterowania sąsiadującego w takim przypadku nie obowiązuje.

Czy mogę zarezerwować konkretne stanowisko na campingu?

Wykupując gwarancję wybranego stanowiska w cenie od 430 PLN, macie pewność, że rezerwujecie zakwaterowanie położone w miejscu, które sami wybraliście. Na stronie danego campingu można sprawdzić czy taka opcja jest dostępna. Gwarancję wybranego stanowiska można rezerwować tylko do 29 lutego 2020 i nie ma możliwości połączenia jej z gwarancją zakwaterowania sąsiadującego.

Jaka jest różnica pomiędzy gwarancją zakwaterowania sąsiadującego a gwarancją wybranego stanowiska?

Jeśli wybieracie się na wakacje z drugą rodziną bądź ze znajomymi, za dodatkową opłatą w wysokości 130 PLN, Roan Holidays oferuje gwarancję zakwaterowania sąsiadującego. Warunkiem wykupienia tej opcji jest zarezerwowanie tego samego typu zakwaterowania w dokładnie tym samym terminie. Opłata pobierana jest od każdej rezerwacji (maksymalnie gwarancja ta może dotyczyć 3 zakwaterowań). Należy pamiętać, iż “zakwaterowania sąsiadujące” oznacza położenie zakwaterowań obok siebie, naprzeciw siebie, tyłem do siebie lub przeciwlegle do siebie itp. Nie wybieracie sami stanowiska, nasz personel na campingu robi to za Was.

Wykupując gwarancję wybranego stanowiska w cenie od 430 PLN, macie pewność, że rezerwujecie zakwaterowanie położone w miejscu, które sami wybraliście. Na stronie danego campingu można sprawdzić czy taka opcja jest dostępna. Gwarancję wybranego stanowiska można rezerwować tylko do 29 lutego 2020 i nie ma możliwości połączenia jej z gwarancją zakwaterowania sąsiadującego.

Czy mogę wykupić usługę sprzątania końcowego?

Oczywiście, na wybranych campingach istnieje możliwość wykupienia usługi sprzątania końcowego. Należy ją zarezerwować bezpośrednio podczas robienia rezerwacji. Koszt sprzątania za mobile home'y i namioty typu Lodge Woody wynosi 236 zł, a za namioty z gazebo oraz namioty Lodge Holiday 172 zł (sprzątanie końcowe jest już wliczone w cenę mobile home'u Supreme Lounge). Wykupując usługę sprzątania końcowego prosimy o zabranie przed wyjazdem jedzenia z lodówki i szafek, wyrzucenie śmieci, pozmywanie oraz pochowanie naczyń, a także wyczyszczenie grilla. 

Na wielu campingach obowiązuje obowiązkowa opłata za sprzątanie końcowe, która zostanie naliczona w momencie rezerwacji.

Kiedy masz już rezerwację

Czy mogę zmienić rezerwację?

Zawsze możesz zmienić swoją rezerwację. W niektórych przypadkach pociąga to za sobą dodatkowe koszty. Jeśli chcesz przenieść rezerwację na inny okres, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, pod warunkiem, że cena pozostanie co najmniej taka sama. W przypadku zmian, które będą skutkowały obniżeniem ceny będą miały zastosowanie koszty, jak w przypadku częściowej anulacji. Jeśli dokonanie zmiany będzie możliwe, każdorazowo otrzymasz potwierdzenie w formie pisemnej.

Czy mogę anulować tylko część mojej rezerwacji?

Możesz anulować rezerwację bezpłatnie do 1 lutego 2021 r. Zaliczka zostanie wtedy zwrócona na Twoje konto. Jeśli zrezygnujesz po tym terminie, musisz uiścić opłatę za rezygnację (patrz Zasady i Warunki rezerwacji). Jeśli zdecydujesz się anulować część rezerwacji, będziesz musiał uiścić opłatę rezygnacyjną za anulowane noce. W przypadku konieczności odwołania całej podróży, prosimy o poinformowanie nas o tym na piśmie. Możesz wysłać do nas wiadomość e-mail z Twoimi danymi.

W jakim terminie muszę wpłacić zaliczkę?

Dokonując rezerwacji do 31 grudnia 2019 w ciągu 5 dni od potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w wysokości 10%, a następnie 20% ceny pobytu do 21 stycznia 2020. Dla rezerwacji zrobionej od 01 stycznia 2020 zaliczka wynosi 30%. W obydwu przypadkach pozostałą kwotę należy wpłacić na 6 tygodni przed wyjazdem.

Kiedy otrzymam dokumenty podróżne?

Po otrzymaniu pełnej płatności prześlemy dokumenty podróżne pocztą elektroniczną na 14 dni przed rozpoczęciem wakacji.

Kiedy najpóźniej mogę zarezerwować dodatki?

Zasadniczo możesz zarezerwować dodatki do dnia poprzedzającego rozpoczęcie pobytu (jeśli są dostępne).

Czy w "Mój Roan" mogę znaleźć wszystkie moje rezerwacje?

W "Mój Roan" można zobaczyć wszystkie swoje rezerwacja dokonane w porzednich sezonach.

Jeśli rezerwowałeś 2 lub więcej campingów w ramach jednej rezerwacji (np. pobyt łączony lub jedziesz na urlop z kilkoma rodzinami jednocześnie), możesz niestety zobaczyć tylko swoją pierwszą rezerwację. Jesteśmy świadomi tego błędu technicznego. 

O Roan Camping Holidays

Czy Roan jest polską firmą?

Roan to firma holenderska założona w 1986 roku. Roan Camping Holidays jest częścią European Campig Group.

COVID-19

Chcę zrobić nową rezerwację i wykorzystać otrzymany korona voucher. Jak to zrobić?

Nową rezerwację możesz zrobić za pośrednictwem naszej strony internetowej. W polu "Płatność voucherem / Dodatki i uwagi do zamówienia" (Krok 2) prosimy wpisać informację o chęci wykorzystania otrzymanego vouchera. Można to także zrobić kontaktując się z nami za pomocą czata lub wysyłając maila.

Voucher jest ważny przez rok od daty wystawienia i można go wykorzystać na rezerwację wszystkich campingów z oferty Roan Camping Holidays i Go4Camp. Jeśli otrzymałeś voucher np. 1 kwietnia 2020 r., masz czas, aby go wykorzystać do 1 kwietnia 2021 r. dokonując rezerwacji nowych wakacji w sezonie 2020 lub 2021.

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat Koronawirusa?

W dalszym ciągu uważnie obserwujemy rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Najnowsze informacje można znaleźć tutaj>

Twojego pytania nie ma na liście? Chętnie Ci pomożemy!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Uwaga: W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, prosimy nie odwiedzać naszego biura osobiście, lecz kontaktować się z nami telefonicznie lub emailowo.