Środki bezpieczeństwa wprowadzone na campinach z powodu Covid-19

Data: 27.08.2020

Już niedługo zaczną się Wasze wakacje.

Najnowsze regulacje:

Włochy: Zgodnie z ostatnio wprowadzonymi regulacjami, podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez Chorwację, Hiszpanię, Grecję lub Maltę w ciągu ostatnich 14 dni przed przybyciem do Włoch muszą posiadać negatywny test na COVID-19 wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin (bez niego nie zostaną wpuszczeni do Włoch). Obowiązkowe jest także noszenie maseczek w godzinach 18:00-06:00, we wszystkich skupiskach ludzi (na zewnątrz i w pomieszczeniach, a także na promenadach na campingu, skwerach, placach, restauracjach, barach i sklepach) dla osób od 6 roku życia. 

Słowenia: Zgodnie z ostatnio wprowadzonymi regulacjami, obywateli Polski, którzy chcieliby na terytorium Słowenii pozostać dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeśli ich pobyt na terytorium Słowenii nie przekracza 12 godzin.

Austria: Podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez Chorwację muszą posiadać negatywny test na COVID-19 wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin (bez niego nie zostaną wpuszczeni do Austrii). Bez ograniczeń dozwolony jest przejazd przez Austrię w tranzycie bez zatrzymywania się.

Niemcy: Podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez następujące regiony we Francji: Ile-de-France i Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, którzy chcieliby na terytorium Niemiec pozostać dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeśli ich pobyt na terytorium Niemiec nie przekracza 12 godzin.

Biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajdujemy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na szereg środków, które zostały podjęte i które przyczyniają się do bezpieczeństwa nas wszystkich.

Ogólne zasady, których prosimy przestrzegać:

• Regularne mycie rąk.

- 20 sekund mydłem i wodą, a następnie dokładne osuszenie rąk.

- Myjcie ręce przed wyjściem i po powrocie do domu, po wydmuchaniu nosa, oczywiście przed jedzeniem i po wyjściu z toalety.

• Kaszel i kichanie w łokieć.

• Do wydmuchania nosa używajcie jednorazowych chusteczek, po użyciu trzeba je od razy wyrzucić.

- Następnie należy dokładnie umyć ręce.

• Nasz personel na campingu, zespół regionalny i Wy zawsze musicie zachowywać co najmniej 1,5 metra odległości od siebie. Wszyscy, którzy nie należą do tego samego gospodarstwa domowego muszą utrzymywać dystans i trzymać się z dala od innych. Prosimy pamiętać, że w niektórych krajach obowiązuje odległość 1 lub 2 metry odległości.

• Nie witajcie się uściskiem dłoni ani nie dotykajcie innych osób.

• Czy masz objawy podobne do przeziębienia, takie jak zatkany nos lub katar, kichanie, ból gardła, łagodny kaszel lub wzrost temperatury do 38 stopni Celsjusza? Zostań w swoim zakwaterowaniu. Czy masz także gorączkę (38 stopni Celsjusza lub wyższą) i / lub duszności? W takim przypadku Twoi współlokatorzy również muszą zostać w zakwaterowaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nikt nie będzie odczuwał już żadnych objawów, możecie ponownie wyjść na zewnątrz. Czy masz gorączkę (38 stopni Celsjusza lub wyższą) i / lub duszności? Zgłoś nam to natychmiast.

• Unikaj tłumów.

Ważne informacje, które otrzymacie od nas przed wyjazdem na wakacje:

• Otrzymacie wiadomość e-mail zawierającą dodatkowe informacje oraz voucher podróżny, a także:

- Numer telefonu do naszego pracownika na campingu

- Instrukcję, aby w dniu przyjazdu nie przychodzić do namiotu recepcyjnego / mobile home'u, ale zadzwonić do naszego pracownika na campingu i poinformować go o przyjeździe

- Informacje na temat zaktualizowanej procedury zameldowania

- Łóżka w mobile home'ie Supreme Lounge nie będą pościelone tak jak zwykle, ale pościel będzie przygotowana i czekała na Was w środku.

Ważne informacje dotyczące przygotowania i czyszczenia zarezerwowanego przez Was zakwaterowania: 

• W zakwaterowaniu będą dostępne następujące rzeczy:

- Po przyjeździe, w lodówce będą czekać na Was napoje powitalne.

- Wszelkie przepustki na basen, do bramy wjazdowej, opaski na rękę itp. W zakwaterowaniu dostępne będzie wszystko to, co zwykle należy przekazać klientom w dniu przyjazdu.

- Wizytówka z numerem telefonu do naszych pracowników na campingu.

• Oprócz zwykłego, dokładnego czyszczenia zakwaterowania standardowymi środkami czyszczącymi, nasz pracownik zapewnia, że wszystkie miejsca, które często się dotyka są dodatkowo czyszczone środkiem dezynfekującym.

• Środki czyszczące są dostępne na bezpiecznej wysokości w każdym zakwaterowaniu. W ten sposób możecie również zadbać o niezbędne czyszczenie podczas Waszego pobytu. W namiocie przedmioty te będą stały na lodówce.

• Wypożyczona pościel znajduje się zawsze w opakowaniu i będzie czekać w zakwaterowaniu.

Nasza procedura zameldowania została zmodyfikowana, prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji:

• Nasz namiot recepcyjny / mobile home nie jest obecnie wykorzystywany jako miejsce meldowania się. Dlatego też nie powitamy Was w tym roku w namiocie recepcyjnym chłodnym napojem. Nasi pracownicy zabiorą Was od razu do zakwaterowania, w którym odbędzie się zameldowanie, napoje będą czekać na Was w lodówce.

• Oczywiście, nasz personel na campingu będzie utrzymywał bezpieczny dystans 1,5 metra od Was i nie uściśniemy sobie dłoni.

• Klucz do zakwaterowania zostanie zostawiony w środku, a drzwi będą otwarte lub nasz pracownik najpierw otworzy zakwaterowanie i położy klucz na stole.

• Nasz pracownik nie będzie siedzieć ani stać na tarasie. W przypadku namiotu z gazebo nasz pracownik pozostanie przed namiotem.

• Zameldowanie i udzielenie informacji na temat zakwaterowania odbędą się z zachowaniem odpowiedniej odległości.

• W miarę możliwości prosimy o opłacenie kaucji i / lub podatku turystycznego bezgotówkowo. Na wielu campingach będziesz mógł uiścić należną kwotę korzystając z linku przesłanego e-mailem bądź sms-em. Jeśli jednak nadal będziesz chciał zapłacić gotówką, udostępniona będzie koperta, w której można umieścić odliczoną kwotę.

• Umówcie się  z naszym pracownikiem, aby odebrać rower dla dziecka w recepcji Roan. Jeden rodzic może przyjść z dzieckiem - nie całą rodziną. Sami dokonujecie wyboru roweru dla swoich dzieci.

Co zmieni się podczas tegorocznych wakacji na campingu:

• W namiocie / mobile home'ie recepcyjnym nie przyjmujemy klientów. Zamiast tego nasz pracownik będzie codziennie odwiedzał Was w zakwaterowaniu.

• W namiocie / mobile home'ie recepcyjnym nie ma notatnika, w którym można zostawić wiadomość, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem na campingu.

• Wizytówka z numerem telefonu do naszego pracownika jest zawsze dostępna w Waszym zakwaterowaniu. Znajdziecie go również na tablicy w recepcji Roan.

• Nasi goście nie będą mogli wypożyczać książek, czasopism ani zabawek.

Nasza procedura wymeldowania została zmodyfikowana. Prosimy o uważne przeczytanie tych informacji: 

• Ściągnijcie wypożyczoną pościel, włóżcie ją do plastikowych toreb i pozostawcie w części dziennej.

Jak Roan radzi sobie z sytuacją, gdy klient przebywający na campingu podejrzewa zarażenia Covid-19:

Objawy Covid-19:

Gorączka i problemy z oddychaniem, takie jak przeziębienie, katar, kichanie, ból gardła, kaszel, duszność i zapalenie płuc.

Podejrzewasz, że masz wirusa:

1. Jeśli wystąpią powyższe objawy, niezwłocznie powiadom telefonicznie nasz personel na campingu, który poprosi Ciebie i osoby z Tobą podróżujące o pozostanie w Waszym zakwaterowaniu do czasu otrzymania dalszych instrukcji.

2. Uruchomiona zostanie procedura w zależności od kraju Waszego pobytu: na przykład przychodzi lekarz, aby wykonać test.

3. Jeśli nie uzyskałeś pozytywnego wyniku testu Covid-19, poprosimy Ciebie i osoby z Tobą podróżujące o opuszczenie zakwaterowania dopiero, gdy przez 24 godziny nie będziecie mieć żadnych objawów.

4. W przypadku pozytywnego wyniku testu na Covid-19, Ty  i osoby z Tobą podróżujące będziecie musieli przebywać na kwarantannie w zakwaterowaniu przez 14 dni. Nawet jeśli data wyjazdu jest wcześniejsza niż 14 dni. Ty i osoby z Tobą podróżujące pozostaniecie w kwarantannie przez co najmniej 14 dni, ale zakwaterowanie będziecie mogli opuścić tylko wtedy, gdy przez 24 godziny nie będziecie mieć żadnych objawów.

Goście, którzy opuścili camping, a następnie uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu w centrali Roan.

Na oficjalnej stronie danego campingu znajdziecie obowiązujące zasady bezpieczeństwa, restrykcje itp. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed wyjazdem na wakacje.