Środki bezpieczeństwa wprowadzone na campinach z powodu Covid-19

Data: 20.05.2021

Biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajdujemy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na szereg środków, które zostały podjęte i które przyczyniają się do bezpieczeństwa nas wszystkich.

Ogólne zasady, których prosimy przestrzegać:

• Regularne mycie rąk.

- 20 sekund mydłem i wodą, a następnie dokładne osuszenie rąk.

- Myjcie ręce przed wyjściem i po powrocie do domu, po wydmuchaniu nosa, oczywiście przed jedzeniem i po wyjściu z toalety.

• Kaszel i kichanie w łokieć.

• Do wydmuchania nosa używajcie jednorazowych chusteczek, po użyciu trzeba je od razy wyrzucić.

- Następnie należy dokładnie umyć ręce.

• Nasz personel na campingu, zespół regionalny i Wy zawsze musicie zachowywać co najmniej 1,5 metra odległości od siebie. Wszyscy, którzy nie należą do tego samego gospodarstwa domowego muszą utrzymywać dystans i trzymać się z dala od innych. Prosimy pamiętać, że w niektórych krajach obowiązuje odległość 2 metry odległości.

• Nie witajcie się uściskiem dłoni ani nie dotykajcie innych osób.

• Czy masz objawy podobne do przeziębienia, takie jak zatkany nos lub katar, kichanie, ból gardła, łagodny kaszel lub wzrost temperatury do 37.5 stopni Celsjusza? Zostań w swoim zakwaterowaniu. Czy masz także gorączkę (37.5 stopni Celsjusza lub wyższą) i / lub duszności? W takim przypadku Twoi współlokatorzy również muszą zostać w zakwaterowaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nikt nie będzie odczuwał już żadnych objawów, możecie ponownie wyjść na zewnątrz. Czy masz gorączkę (37.5 stopni Celsjusza lub wyższą) i / lub duszności? Zgłoś nam to natychmiast.

• Unikaj tłumów.

• Zawsze postępuj zgodnie z obostrzeniami danego kraju (dystans społeczny, maseczki, jednorazowe rękawiczki, żel do rąk) i zawsze postępuj zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi na danym campingu. W większości krajów obowiązkowe jest posiadanie zawsze przy sobie: maseczki, jednorazowych rękawiczek oraz żelu do rąk.

• Wskazówka: jeśli jest dostępna w kraju docelowym, zainstaluj na swoim telefonie komórkowym aplikację, która informuje o możliwym kontakcie z koronawirusem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat obostrzeń, które mają zastosowanie w kraju, do którego udajesz się na wakacje, odwiedź stronę internetową swojego rządu. Roan nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek nieprawidłowe i / lub nieaktualne informacje.

Ważne informacje, które otrzymacie od nas przed wyjazdem na wakacje:

• Otrzymacie wiadomość e-mail zawierającą dodatkowe informacje oraz voucher podróżny, a także:

- Numer telefonu do naszego pracownika na campingu

- Instrukcję, aby w dniu przyjazdu nie przychodzić do namiotu recepcyjnego / mobile home'u, ale zadzwonić do naszego pracownika na campingu i poinformować go o przyjeździe

- Informacje na temat zaktualizowanej procedury zameldowania

- Łóżka w mobile home'ie Supreme Lounge nie będą pościelone tak jak zwykle, ale pościel będzie przygotowana i czekała na Was w środku.

Ważne informacje dotyczące przygotowania i czyszczenia zarezerwowanego przez Was zakwaterowania: 

• W zakwaterowaniu będą dostępne następujące rzeczy:

- Po przyjeździe, w lodówce będą czekać na Was napoje powitalne.

- Wszelkie przepustki na basen, do bramy wjazdowej, opaski na rękę itp. W zakwaterowaniu dostępne będzie wszystko to, co zwykle należy przekazać klientom w dniu przyjazdu.

- Wizytówka z numerem telefonu do naszych pracowników na campingu.

• Oprócz zwykłego, dokładnego czyszczenia zakwaterowania standardowymi środkami czyszczącymi, nasz pracownik zapewnia, że wszystkie miejsca, które często się dotyka są dodatkowo czyszczone środkiem dezynfekującym.

• Środki czyszczące są dostępne na bezpiecznej wysokości w każdym zakwaterowaniu. W ten sposób możecie również zadbać o niezbędne czyszczenie podczas Waszego pobytu. W namiocie przedmioty te będą stały na lodówce.

• Wypożyczona pościel znajduje się zawsze w opakowaniu i będzie czekać w zakwaterowaniu.

Nasza procedura zameldowania została zmodyfikowana, prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji:

• Nasz namiot recepcyjny / mobile home nie jest obecnie wykorzystywany jako miejsce meldowania się. Dlatego też nie powitamy Was w tym roku w namiocie recepcyjnym chłodnym napojem. Nasi pracownicy zabiorą Was od razu do zakwaterowania, w którym odbędzie się zameldowanie, napoje będą czekać na Was w lodówce.

• W tym sezonie zameldowanie będzie możliwe pomiędzy godz. 17:00 a 20:00 (w przypadku pobytów w namiocie na campingach w Holandii, check-in możliwy jest od godz. 16:00). Przenieśliśmy czas zameldowania na godz. 17:00, aby nasi pracownicy mieli więcej czasu na dokładne posprzątanie i dezynfekcję Twojego zakwaterowania.

• Oczywiście, nasz personel na campingu będzie utrzymywał bezpieczny dystans 1,5 metra od Was i nie uściśniemy sobie dłoni.

• Klucz do zakwaterowania zostanie zostawiony w środku, a drzwi będą otwarte lub nasz pracownik najpierw otworzy zakwaterowanie i położy klucz na stole.

• Nasz pracownik nie będzie siedzieć ani stać na tarasie. W przypadku namiotu z gazebo nasz pracownik pozostanie przed namiotem.

• Zameldowanie i udzielenie informacji na temat zakwaterowania odbędą się z zachowaniem odpowiedniej odległości.

• W miarę możliwości prosimy o opłacenie kaucji i / lub podatku turystycznego bezgotówkowo. Na wielu campingach będziesz mógł uiścić należną kwotę korzystając z linku przesłanego e-mailem bądź sms-em. Jeśli jednak nadal będziesz chciał zapłacić gotówką, udostępniona będzie koperta, w której można umieścić odliczoną kwotę.

• Umówcie się  z naszym pracownikiem, aby odebrać rower dla dziecka w recepcji Roan. Jeden rodzic może przyjść z dzieckiem - nie całą rodziną. Sami dokonujecie wyboru roweru dla swoich dzieci.

Co zmieni się podczas tegorocznych wakacji na campingu:

• W namiocie / mobile home'ie recepcyjnym nie przyjmujemy klientów. Zamiast tego nasz pracownik będzie codziennie odwiedzał Was w zakwaterowaniu.

• W namiocie / mobile home'ie recepcyjnym nie ma notatnika, w którym można zostawić wiadomość, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem na campingu.

• Wizytówka z numerem telefonu do naszego pracownika jest zawsze dostępna w Waszym zakwaterowaniu. Znajdziecie go również na tablicy w recepcji Roan.

• Nasi goście nie będą mogli wypożyczać książek, czasopism ani zabawek.

Nasza procedura wymeldowania została zmodyfikowana. Prosimy o uważne przeczytanie tych informacji: 

• Ściągnijcie wypożyczoną pościel, włóżcie ją do plastikowych toreb i pozostawcie w części dziennej.

Jak Roan radzi sobie z sytuacją, gdy klient przebywający na campingu podejrzewa zarażenia Covid-19:

Objawy Covid-19:

Gorączka i problemy z oddychaniem, takie jak przeziębienie, katar, kichanie, ból gardła, kaszel, duszność i zapalenie płuc.

Podejrzewasz, że masz wirusa:

1. Jeśli wystąpią powyższe objawy, niezwłocznie powiadom telefonicznie nasz personel na campingu, który poprosi Ciebie i osoby z Tobą podróżujące o pozostanie w Waszym zakwaterowaniu do czasu otrzymania dalszych instrukcji.

2. Uruchomiona zostanie procedura w zależności od kraju Waszego pobytu: na przykład przychodzi lekarz, aby wykonać test.

3. Jeśli nie uzyskałeś pozytywnego wyniku testu Covid-19, poprosimy Ciebie i osoby z Tobą podróżujące o opuszczenie zakwaterowania dopiero, gdy przez 24 godziny nie będziecie mieć żadnych objawów.

4. W przypadku pozytywnego wyniku testu na Covid-19, Ty  i osoby z Tobą podróżujące będziecie musieli przebywać na kwarantannie w zakwaterowaniu przez 10 dni. Nawet jeśli data wyjazdu jest wcześniejsza niż 10 dni. Ty i osoby z Tobą podróżujące pozostaniecie w kwarantannie przez co najmniej 10 dni, ale zakwaterowanie będziecie mogli opuścić tylko wtedy, gdy przez 24 godziny nie będziecie mieć żadnych objawów.

Goście, którzy opuścili camping, a następnie uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu w centrali Roan.

Na oficjalnej stronie danego campingu znajdziecie obowiązujące zasady bezpieczeństwa, restrykcje itp. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed wyjazdem na wakacje.

Hiszpania

Playa Brava
Valldaro
Cala Gogo
Cala Canyelles
Bella Terra
La Masia
Playa Montroig

Włochy

Okay Lido
Village Lago Maggiore
Altomincio Family Park
Bella Italia
Del Garda
Butterfly
San Vito/Cisano
Belvedere
Piantelle
Eden
La Rocca Manerba
Villaggio Europa
Pra'delle Torri
San Francesco
Portofelice
Mediterraneo
Ca'Savio
Union Lido
Marina di Venezia
Tahiti
Spiaggia e Mare
Rubicone
Le Pianacce
Le Capanne
Etruria
Park Albatros
Norcenni Girasole Club
Orbetello Camping Village
Village Fabulous
Rosselba le Palme

Austria

Bella Austria

Słowenia

Terme Catez

Chorwacja

Park Umag 
Lanterna Premium Camping Resort 
Zelena Laguna 
Bijela Uvala 
Valkanela 
Vestar 
Bi Village 
Polari 
Cikat 
Krk Premium Camping Resort 
Baska Beach Camping Resort 
Zaton Holiday Resort 
Solaris Beach Resort 
Belvedere Trogir 
Santa Marina Boutique
Stella Maris

Francja

La Croix du Vieux Pont 
Les Mouettes 
Domaine des Ormes 
Le Val de Bonnal 
Domaine de Chalain 
Le Domaine du Clarys  - Le Clarys Plage  
La Dune des Sables 
L'Ideal 
Aluna Vacances 
Le Ranc Davaine 
La Grand'Terre 
Les Lacs du Verdon 
Saint Avit Loisirs 
Le Vieux Port 
Les Trois Vallées 
Domaine de la Noguière 
La Pierre Verte
Domaine des Naïades 
Le Méditerranées- camping Beach Garden 
Club Le Napoléon 
Le Méditerranée Plage 
Le Sérignan-Plage 
Les Sablons 
Domaine de la Yole 
Mas des Lavandes 
Les Sablines 
La Marina de Canet - Les Peupliers 
Le Soleil de la Méditerranée 
La Sirène 
La Chapelle 
Le Pommier

Holandia

De Schatberg 
Roompot Beach Resort 
Callassande 
Bospark Lunsbergen
Klein Vink
Hunzedal
Kijkduin
De Molenhof
De Twee Bruggen
TerSpegelt
't Hop

Luksemburg

Birkelt