Twoje wakacje

O International Riccione

Piękna plaża w pobliżu Rimini
Blisko do słynnego parku wodnego Aquafan
Położony przy stylowym kurorcie Riccione

Camping International Riccione położony jest niemalże bezpośrednio nad Adriatykiem. Duża, piaszczysta plaża znajduje się tuż po drugiej stronie ośrodka. Camping jest świetnie położony, aby zwiedzić centrum Riccione, słynny tor wyścigowy Misano Circuit, tętniące życiem Rimini oraz wszystkie złote plaże okolicy. 

Atrakcje na wybrzeżu Riccione 

Na plaży niedaleko campingu możecie uprawiać wiele sportów wodnych, a także siatkówkę plażową. Tylko krótki spacer tunelem pod drogą dzieli Was od miłego uczucia piasku pod stopami i szumu fal. 

Camping nie posiada basenów, ale wszyscy jego goście mogą za opłatą korzystać z basenu z atrakcjami dla dzieci na oddalonym o 750 m campingu Romagna Family Village.

W campingowej restauracji "Dolcevita" z widokiem na morze będziecie mieli okazję skosztować lokalnej kuchni, w tym dań z ryb. Po codzienne zakupy można udać się do tutejszego supermarketu.

Relaks i zabawa dla całej rodziny

Zespół animatorów na campingu International Riccione oferuje zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Na plaży odbywają się zawody sportowe i gry, a także działa tutaj mini club dla dzieci. Wieczorami organizowana jest rozrywka na żywo – w tym różnorodne pokazy czy występy kabaretowe.

Camping położony jest blisko parku wodnego Aquafan i parku tematycznego Oltremare. W Oltremare można zobaczyć pokazy delfinów, drapieżne ptaki i odwiedzić wyspę przygód. Park wodny Aquafan jest jednym z najpopularniejszych we Włoszech, ze zjeżdżalniami o łącznej długości 3 kilometrów. Ten park wodny w pobliżu Rimini położony jest na zielonym 9-hektarowym wzgórzu tuż za Riccione. Z campingu to zaledwie 10 minut drogi samochodem. 

Stylowe kurorty

W stylowym nadmorskim kurorcie Riccione można podziwiać fontannę Bosco della Pioggia koktajle na pięknej plaży lub delektować się włoskimi przysmakami w wielu restauracjach. W szczycie sezonu można wieczorem uczestniczyć w jednej z dyskotek na świeżym powietrzu. Najczęściej odwiedzany i najsłynniejszy włoski kurort nadmorski, Rimini, znajduje się również w bliskiej odległości od campingu. Oprócz tętniącej życiem promenady z diabelskim młynem, wielu plażowych barów oraz mnóstwa rozrywek i zabawy, w Rimini można znaleźć piękne pozostałości z czasów rzymskich. Na starym mieście znajdziemy między innymi Ponte di Tiberio i amfiteatr. Jesteś miłośnikiem wyścigów? Nie zapomnij odwiedzić słynnego toru wyścigowego Misano Circuit! W weekend 8-10 września 2023 odbędzie się tu słynny wyścig MotoGP - Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini. Aby zapoznać się z pełnym kalendarzem tegorocznych wydarzeń, sprawdź stronę internetową toru TUTAJ.

Informacje o campingu

 • Odpowiedni dla: Niemowląt i małych dzieci, Dzieci (5-11 lat)
 • Plaża: , 20 m
 • Odległość z Wrocławia: 1351 km
 • Wielkość campingu: 120 stanowisk
 • Najbliższa miejscowość: Riccione 3km, Rimini 13km
 • Psy: dozwolone, ale nie w naszych mobile home'ach
 • Wifi: dostępne w wielu miejscach na campingu (bez opłat)
 • Najbliższe lotnisko: Rimini 8km, Bologna 133 km
 • Dodatkowy namiot: nie jest dozwolony
Zobacz mapę campingu

Na tym campingu Roan zapewnia

 • Grill: Płyta do pieczenia
 • Roan-Rowerki dla dzieci (0-6 lat): Bezpłatnie dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 6 lat
 • Kurierzy Roan: tak

Plaże

Leżaki na plaży (za opłatą)
Plaża: piasek, drobne kamyki
Prosimy pamiętać, że nie wszystkie atrakcje i udogodnienia będą otwarte poza sezonem. Podane przez nas daty otwarcia basenów/animacji mogą ulec zmianie i należy traktować je jako orientacyjne wskazówki. Za niektóre zajęcia i udogodnienia na campingu pobierana jest niewielka opłata.

Udogodnienia

Dyskoteka niedaleko campingu
Wycieczki
Bankomat
Plac zabaw
Roan - gwarancja wybranego stanowiska
Nowy camping w sezonie 2023
Stacja ładowania samochodu elektryczego

Sport i rekreacja

Piłkarzyki

Rozrywka

Animacje w ciągu dnia i wieczorem 17.06.2023 - 26.08.2023
Mini disco 17.06.2023 - 26.08.2023
Mniejsza ilość animacji poza sezonem

Jedzenie i picie

Jedzenie na wynos 20.04.2023 - 17.09.2023
Bar
Restauracja 20.04.2023 - 17.09.2023

Sklepy

Bazar
Warzywniak
Supermarket z podstawowym asortymentem

Sanitariaty

Prysznice
Prysznice przystosowane dla osób niepełnosprawnych
Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych
Suszarki
Pralki
Prosimy pamiętać, że nie wszystkie atrakcje i udogodnienia będą otwarte poza sezonem. Podane przez nas daty otwarcia basenów/animacji mogą ulec zmianie i należy traktować je jako orientacyjne wskazówki. Za niektóre zajęcia i udogodnienia na campingu pobierana jest niewielka opłata.