Camping na wybrzeżu Atlantyku

Camping na wybrzeżu Atlantyku

Szukasz campingu na wybrzeżu Atlantyku? W takim razie Roan jest właściwym miejscem! W Roan znajdziesz kilka campingów we Francji nad Oceanem Atlantyckim, od Normandii po południową Francję, w pobliżu Pirenejów na granicy z Hiszpanią.

Piękne kempingi na wybrzeżu Atlantyku

Na wybrzeżu Atlantyku znajdziesz wiele przytulnych, dobrze utrzymanych (rodzinnych) kempingów. Urocze: z namiotu lub (statycznej) przyczepy kempingowej jesteś tuż nad morzem. Ale jest też wiele do zrobienia na samym kempingu. Na przykład kemping Domaine des Ormes w Bretanii. Pięciogwiazdkowy kemping posiada wspaniały kompleks basenów i własne 18-dołkowe pole golfowe. Położenie na terenie XVI-wiecznego zamku, w środku dużego parku przyrody, sprawia, że kemping jest niezwykle klimatyczny.

Kemping ma wspaniałą atmosferę. W sosnowym lesie Les Landes, w pobliżu Pirenejów i granicy z Hiszpanią, znajduje się camping Le Vieux Port, tętniący życiem pięciogwiazdkowy rodzinny kemping z parkiem wodnym o powierzchni 7000 m2, siedmioma basenami i ciekawym programem rozrywkowym. Z własnego wejścia na plażę można wyjść prosto na szeroką piaszczystą plażę; Pośrodku wydm znajduje się kemping La Dune des Sables. Ten pięciogwiazdkowy kemping znajduje się tuż przy piaszczystej plaży i posiada basen ze zjeżdżalniami. 2,5 kilometra dalej znajduje się wioska rybacka Les Sables d'Olonne, która ma tyle samo godzin słońca, co Lazurowe Wybrzeże. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Piękne kempingi na wybrzeżu Atlantyku

Aktywności na wybrzeżu Atlantyku

Wielka zaleta wakacji na wybrzeżu Atlantyku: morze jest zawsze w pobliżu. Dzięki szerokim piaszczystym plażom, idyllicznym miasteczkom portowym i pięknej przyrodzie, każdy może dobrze się bawić na zachodnim wybrzeżu Francji. Na przykład, na pewno widziałeś kiedyś piękne kredowe klify w nadmorskim kurorcie Étretat - jeśli to możliwe, przyjedź o zachodzie słońca, aby zrobić wspaniałe zdjęcie. Miasto portowe Hawr w Normandii jest również warte odwiedzenia: jego nowoczesna architektura została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na wybrzeżu Atlantyku znajduje się więcej pięknych nadmorskich kurortów, takich jak Honfleur, Saint-Malo i La Rochelle. Koniecznie odwiedź też Le Mont-Saint-Michel, słynną na całym świecie skalistą wyspę pływową. Miasto na tej wyspie jest również znane jako "Cud Zachodu". W północnych regionach morze może być wzburzone, na południu można znaleźć słodkowodne jeziora na wybrzeżu.

Aktywności na wybrzeżu Atlantyku

Klimat na wybrzeżu Atlantyku 

Francja jest tak duża, że jej klimat różni się w zależności od regionu. Wzdłuż zachodniego wybrzeża klimat jest bardziej umiarkowany niż w środkowej Francji: lata są chłodniejsze, a zimy łagodniejsze. Ten tak zwany łagodny klimat morski jest podobny do klimatu Holandii. 

Zarezerwuj wspaniałe wakacje na wybrzeżu Atlantyku i ciesz się nimi na kempingu Roan.