Ważne informacje o koronawirusie (COVID-19)

Uważnie obserwujemy rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze. 

Najnowsze regulacje:

Włochy: Zgodnie z ostatnio wprowadzonymi regulacjami, podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez Chorwację, Hiszpanię, Grecję lub Maltę w ciągu ostatnich 14 dni przed przybyciem do Włoch muszą posiadać negatywny test na COVID-19 wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin (bez niego nie zostaną wpuszczeni do Włoch). Obowiązkowe jest także noszenie maseczek w godzinach 18:00-06:00, we wszystkich skupiskach ludzi (na zewnątrz i w pomieszczeniach, a także na promenadach na campingu, skwerach, placach, restauracjach, barach i sklepach) dla osób od 6 roku życia. 

Słowenia: Zgodnie z ostatnio wprowadzonymi regulacjami, obywateli Polski, którzy chcieliby na terytorium Słowenii pozostać dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeśli ich pobyt na terytorium Słowenii nie przekracza 12 godzin.

Austria: Podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez Chorwację muszą posiadać negatywny test na COVID-19 wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin (bez niego nie zostaną wpuszczeni do Austrii). Bez ograniczeń dozwolony jest przejazd przez Austrię w tranzycie bez zatrzymywania się.

Niemcy: Podróżni, którzy przebywali lub przejeżdżali przez następujące regiony we Francji: Ile-de-France i Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, którzy chcieliby na terytorium Niemiec pozostać dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeśli ich pobyt na terytorium Niemiec nie przekracza 12 godzin.


Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania:

Czy pobyt na campingu to bezpieczny sposób na spędzenie wakacji?

Tak! Camping to bezpieczne miejsce na spędzenie wakacji i ma wiele zalet:

• Spędzasz większość czasu na świeżym powietrzu

• Masz przestrzeń wokół własnego zakwaterowania

• W większości przypadków masz własną łazienkę i toaletę

• Do większości campingów z naszej oferty można łatwo dojechać samochodem. W nagłych wypadkach powrót do domu zajmie Wam 10 - 12 godzin i nie będziecie zależni od innego środka transportu.

Gdzie można sprawdzać aktualne wytyczne dotyczące zagrożenia związanego z koronawirusem oraz podróżowania w obecnej sytuacji?

Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronaw... oraz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/aktualnosci... . 

Przed wyjazdem na wakacje zalecamy zapoznanie się także z informacjami dotyczącymi podróżowania zawartymi na stronie https://reopen.europa.eu/pl 

Wyjazdy od 15 czerwca i później

Na tę chwilę wszystkie campingi są otwarte. 

Udogodnienia na campingu

Z powodu zagrożenia koronawirusem istnieje prawdopodobieństwo, że nie wszystkie udogodnienia na campingu będą dostępne i/lub czynne. Niestety nie będziemy mogli dokonać zwrotu pieniędzy, jeśli okaże się, że podczas wakacji nie możecie korzystać z niektórych udogodnień w ogóle lub tylko w ograniczonym zakresie.

Płatności bezgotówkowe

Jeśli to możliwe, prosimy o wpłacanie depozytu za zakwaterowanie i / lub opłaty klimatycznej w formie bezgotówkowej. Na większości campingów możesz dokonać takiej wpłaty za pomocą wniosku przesłanego smsem lub emailem. Czy chcesz jednak dokonać płatności gotówką? W tym celu przygotowana będzie specjalna koperta, w której będzie można zostawić odliczoną kwotę.

Bezpieczeństwo na campingu

Biorąc pod uwagę sytuację, w której obecnie się znajdujemy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na szereg środków, które zostały podjęte, aby przyczynić się do bezpieczeństwa nas wszystkich. Wszelkie informacje można znaleźć tutaj.

Co się stanie jeśli jadąc na wakacje / będąc na wakacjach za granicą granice któregoś z Państw zostaną ponownie zamknięte?

Jeśli jedziecie / przyjechaliście na wakacje samochodem, powinniście upewnić się, że wrócicie do Polski w odpowiednim czasie. Jeśli podróżujecie samolotem, musicie upewnić się, że w jakikolwiek sposób będziecie mogli wrócić do Polski. Roan Camping Holidays nie zwraca kosztów, jeśli okaże się, że podczas podróży na wakacje / trwania wakacji będzie trzeba je przerwać.

Czy można zmienić miejsce docelowe zarezerwowanych wakacji 2020?

Macie wątpliwości dotyczące swojej rezerwacji? Skorzystajcie z naszej usługi zmiany rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznajcie się z naszymi ogólnymi warunkami rezerwacji. Podczas zmiany będą obowiązywać ceny z dnia dokonania pierwotnej rezerwacji. Jeśli zmienione wakacje będą droższe od pierwotnie zarezerwowanych to należy dopłacić powstałą różnicę. Natomiast, jeśli po zmianie wakacje okażą się tańsze, naliczymy opłatę za anulowanie w wysokości 30% różnicy. Po dokonaniu płatności przekształcamy ją w voucher, abyście mogli wykorzystać obliczone koszty rezygnacji jako zniżkę na następne wakacje. Jeśli wybraliście inne miejsce docelowe, skontaktujcie się z naszym działem rezerwacji, aby zmienić wakacje. Nie ma możliwości zmiany miejsca docelowego online.

Czy można zmienić rezerwację na sezon 2021?

Jeśli macie wątpliwości co do wyjazdu na wakacje w tym roku, możecie zmienić swoje wakacje na sezon 2021, ale tylko do poniedziałku 6 lipca włącznie. Niestety, zmiana pobytu na 2021 nie będzie już możliwa po tym terminie. Aktualną ofertę campingów oraz ceny można znaleźć na naszej stronie internetowej. Aby dokonać zmiany rezerwacji na sezon 2021 napiszcie do nas wiadomość e-mail. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie wszyscy wiedzą kiedy będą mieć urlop w przyszłym roku, dlatego też macie czas do 1 lutego  2021 na bezpłatną zmianę daty / miejsca docelowego. Pozostałą opłatę za wakacje należy wpłacić w 2021 roku. Wysłaliście do nas wiadomość e-mail 6 lipca lub wcześniej, ale nie otrzymaliście jeszcze odpowiedzi? Oczywiście będziemy sprawdzać datę otrzymania e-maila, podczas weryfikacji, czy kwalifikujecie się do programu zmiany rezerwacji.

Czy musimy dokonać płatności ostatniej raty mimo tego, że nadal nie jest pewne, czy nasze wakacje dojdą do skutku? 

Zgodnie z naszymi warunkami rezerwacji ostatnią ratę należy wpłacić na 8 tygodni przed datą wyjazdu. Czy macie rezerwację rozpoczynającą się do 31 lipca? W takim przypadku ostatnią ratę możecie zapłacić do 3 tygodni przed datą wyjazdu. Jeśli Wasze wakacje zaczynają się 1 sierpnia lub poźniej, prosimy o wpłatę ostatniej raty do 4 tygodni przed wyjazdem. Nie otrzymacie od nas zaktualizowanego potwierdzenia, prosimy o zapamiętanie nowego terminu płatności.

Czy można anulować swoją rezerwację z powodu koronawirusa? 

W takim przypadku obowiązują normalne warunki rezerwacji. Z powodu epidemii koronawirusa zostały one jednak złagodzone i bez względu na datę skasowania rezerwacji nie pobieramy opłaty większej niż 30% wartości pobytu.

Co się stanie jeśli zmieniliśmy rezerwację wakacji z sezonu 2020 na 2021 i jednak zdecydujemy się na jej odwołanie?

Anulacja wakacji 2021 przed 1 lutego jest bezpłatna. W tym przypadku, zostanie jednak naliczona opłata 30% za anulację skasowanych wakacji, które miały odbyć się w 2020 roku. Jeśli anulujecie wakacje po 1 lutego 2021 roku, obowiązywać będą standardowe warunki anulowania, które można znaleźć na naszej stronie w warunkach rezerwacji.

Jeśli Roan anuluje teraz nasze wakacje, to czy mam prawo do otrzymania vouchera?

Nie, nie macie już prawa do otrzymania vouchera. W tej chwili podróżowanie za granicę jest możliwe. Z powodu koronawirusa podjęto decyzję, że niektóre campingi nie będą otwierane lub właściciel campingu sam zdecydował się ich nie otwierać. W takiej sytuacji zaproponujemy Wam podobną lub lepszą alternatywę pobytu na innym campingu. Jeśli nie jesteście zainteresowani taką zmianą, możecie przenieść swoje wakacje na sezon 2021.

Sami zrezygnowaliśmy z wakacji z powodu koronawirusa,  jednak teraz chcielibyśmy ją zmienić na inny termin w sezonie 2021. Czy nadal możemy zmienić rezerwację?

Tak, jest to możliwe, ale tylko do poniedziałku 6 lipca 2020 i dotyczy to tylko rezygnacji dokonanych między 15 marca a 6 lipca 2020 roku.

Korona Voucher 

Jeśli otrzymaliście od Roan Camping Holidays voucher możecie wykorzystać go do opłacenia kolejnych wakacji z oferty Roan Camping Holidays i Go4Camp o równowartości wpłaconej kwoty.  

Voucher ważny jest przez 1 rok od daty wystawienia i może być wykorzystany na dowolne wakacje w sezonie 2020 lub 2021. Jeśli Wasz voucher został wystawiony 1 kwietnia, to do 1 kwietnia 2021 macie czas na dokonanie rezerwacji z oferty Roan Camping Holidays i Go4Camp. Urlop musi mieć miejsce przed 31 grudnia 2021 roku.

Chcemy zrealizować otrzymany voucher. Jak to zrobić?

Możecie dokonać nowej rezerwacji za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jeśli dokonacie rezerwacji podając ten sam adresu e-mail, który podaliście w anulowanej rezerwacji, nasz system rozpozna Wasze dane, a voucher zostanie automatycznie wyświetlony na ekranie płatności.