Wodospady Krka

Roan Luxury Camping Holidays | 19.07.2019 |

Najpiękniejsze wodospady w Chorwacji

Niewielu z nas, myśląc o najpiękniejszych wodospadach na świecie, w pierwszej kolejności wymienia te w Chorwacji. Ten region warto odwiedzić nie tylko ze względu na wodospady, ale także historyczne miasta, w których swoje ślady, w postaci architektury, zostawili starożytni Rzymianie. Nie sposób nie wspomnieć o długim, słonecznym wybrzeżu, otoczonym krystalicznie czystą wodą.

Jeziora Plitwickie

Park Narodowy Jezior Plitwickich jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Chorwacji.  Od 1979 roku miejsce to znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Park składa się z 16 jezior i 90 różnych wodospadów. Jeziora składają się z górnych – „Gornja” i dolnych – „Donja”. Wyznaczone szlaki turystyczne pozwalają na odkrycie wszystkich tych pięknych turkusowo-niebieskich akwenów, pomiędzy którymi kaskadami przelewa się woda, tworząc zapierające dech w piersiach widoki. Obszar otoczony jest bujną florą, a przy odrobinie szczęścia można zobaczyć tu rzadkie gatunki ptaków. 

Wskazówka: Bilety do Parku Narodowego Jezior Plitwickich należy kupić z w wyprzedzeniem, za pośrednictwem strony internetowej. 

Wodospady Krka

Park Narodowy Krka jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Chorwacji, zaraz po Parku Jezior Plitwickich. Tutaj również zobaczycie niesamowicie piękne wodospady. Na terenie parku znajduje się ich  7, a największy i najpiękniejszy z nich to Skrainksi Buk, składa się z kilku małych wodospadów i jezior. Najwyższy jego punkt mierzy 12 metrów, a szerokość sięga niemalże 90 metrów. Wyjątkowe miejsce tuż przed Skrainskim Bukiem pozwala na pływanie w otoczeniu wodospadu. 

Wskazówka: Planujesz wycieczkę do Parku Narodowego Krk? Koniecznie załóżcie buty trekkingowe!

Szukacie miejsca na wakacje w Dalmacji, którego w wygodny sposób dotrzecie do powyższych atrakcji? Zaton Holiday Resort to świetny camping, położony blisko Jezior Plitwickich, oferujący duży kompleks basenowy i liczne udogodnienia. Natomiast Campingi Solaris Beach Resort i Belvedere Trogir znajdują się w odległości godziny jazdy od Parku Narodowego Krka.

Roan to gwarancja udanych wakacji na campingu w Chorwacji!

Znajdź camping