Rodzina korzystająca z basenu na kempingu Roan.

Roan Luxury Camping Holidays | 20.05.2022 |

Glamping - wakacje w namiocie w luksusowym stylu

Jak połączyć luksus i wygodę z wakacjami na łonie natury? Wystarczy wybrać na swoje wakacje fantastyczny namiot Lodge z oferty Roan.

Jeszcze do niedawna wakacje w namiocie kojarzyły się z młodzieżowymi wypadami, harcerskimi obozami czy wakacjami u babci na wsi. I choć w ich przypadku trudno było mówić o komfortowym wypoczynku, pozostawiały najpiękniejsze wspomnienia. Smakowały wolnością, pachniały trawą, przygodą, świeżym powietrzem, relaksowały dzięki zielonej przyrodzie i dawały swobodę wyboru, jak żadna inna forma wypoczynku. Niejeden z nas tęskni do tych wyjątkowych wakacji. Nie wszyscy jednak marzą o „harcerskich” warunkach, braku wody, niewygodnym materacu i braku prądu. Teraz jednak wakacje w namiocie nabierają innego wymiaru. Można wypoczywać wyjątkowo wygodnie, czerpiąc korzyści z bliskiego kontaktu z przyrodą. Jak połączyć luksus i wygodę z wakacjami na łonie natury? Wystarczy wybrać na swoje wakacje jeden z namiotów Lodge z oferty Roan.

Ich projektanci skupili się przede wszystkim na funkcjonalności, wyjątkowym komforcie i unikalnym wystroju zakwaterowania – namioty zaskakują nie tylko pięknym designem, ale także wyposażaniem, wygodą i rozwiązaniami czyniącymi wypoczynek na campingu tak komfortowym, jak w dobrym hotelu. Nazwa „glamping” powstała z połączenia dwóch słów „glamour” i „camping”. Glamping to powrót do wakacji z dzieciństwa czy młodości, jednak w niezwykłych warunkach i otoczeniu. Zapoczątkowany w XX wieku był odpowiedzią na rosnące potrzeby turystyki amerykańskiej. Teraz glamping staje się wyjątkowo modny również w Europie. Coraz częściej, zamiast zimnych murów hoteli i zatłoczonych ośrodków, turyści wybierają doskonałe namioty dające wręcz gwarancję relaksującego wypoczynku w otoczeniu zieleni. W namiotach czekają na nich wyposażona kuchnia z kuchenką gazową, lodówka, naczynia, garnki, sztućce, meble, wygodne łóżka w niektórych również toaleta. Duże, przestronne i urządzone ze smakiem przestają przypominać wyglądem namioty.

Glamping to doskonały pomysł na romantyczny wypad we dwoje, jak i rodzinne wakacje. Przestrzeń wokół namiotów z meblami ogrodowymi daje możliwość spędzenia wieczorów przy grillu, lampce wina, czy z książką w ciszy i spokoju. Dzieci także kochają tą formę wakacji: pełną przygód, szaleństwa, zabawy, bez ograniczeń i sztywnych planów dnia. Jeśli szukacie więc luksusowych warunków, a lubicie jednocześnie wypoczynek na łonie natury, niepowtarzalny klimat i atmosferę wypoczynku glamping będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. To także doskonała alternatywa dla tych znudzonych opcją „all inclusive” w wielkich hotelach, zatłoczonych stołówkach, z głośnymi dyskotekami w tle. Teraz można połączyć wyjątkowy komfort i relaks przez obcowanie z naturą. Glamping to z pewnością nie przemijająca moda. To styl odpoczynku, który po pierwszym „zasmakowaniu” zostaje tym ulubionym na długo. Spróbujcie glampingu koniecznie!